Ankaragücü'nde şok gelişme!

'Diğer Takımlar' forumunda Dine tarafından 11 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Ankaragücü'nde şok gelişme! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Kasım 2009

  [SIZE=+0][/SIZE]Ankaragücü'nde şok gelişme!


  [SIZE=+0][/SIZE]Ankaragücü'nde yönetim, futbolcuların antrenmana çıkmasına izin vermedi.
  [​IMG]
  [SIZE=+0][/SIZE]Yönetim değişikliği sonrasında bir türlü kulüp içinde huzuru sağlayamayan Ankaragücü’nde, bu kez de antrenman krizi patlak verdi.

  Teknik direktör Hikmet Karaman’ın futbolcularına "Bugün saat 11.00’de tesislerde hazır olun, 11.30’da da antrenmanmız var" dediği öğrenildi. Yöneticilerin ise Karaman’ın aksine, "Futbolculara bugün akşam 17.00’de hazır olun, 18.00’de idman yapılacak" şeklinde bilgi vermesi sonrasında, sarı-lacivertli futbolcular Karaman’ı arayarak, gelişmeler hakkında bilgi aldılar.
  Bu gelişmelerin ardından teknik direktör Karaman’ın söylediği antrenman saatinde kulübe Ceyhun, Semavi, Broggi, Metin ve kaleciler Serkan ile Bora geldi. Diğer gelen oyuncular ise yöneticilerin tesisteki görevlilere verdiği talimat sonrasında tesislerden geri gönderildi.

  Bu arada, Karaman’ın idman yapacağı saatte tesislerde, malzemeci ve doktorların bulunmaması, ayrıca soyunma odalarının da kapalı olması dikkat çekti. Bu gelişmeler üzerine Karaman da sözleşmesindeki bir maddeye dayanarak, futbolcuların olmamasını kamerayla görüntüledi ve notere götürerek, tutanak tutturacağını söyledi.

  Öte yandan, Karaman’ın sözleşmesinde, "Teknik kadro antrenmanın saatini belirler ve maç kadrosunu yapmakta serbesttir" şeklinde bir maddenin bulunduğu öğrenildi.
  KARARI GENEL MENAJER ALMIŞ
  Ankaragücü Genel Menajeri Ender Yurtgüven, yönetim kurulunun bugün alacağı kararı teknik heyete deklare edebilmek için antrenmanı akşama aldığını söyledi.
  Sabah saatlerinde yaşanan antrenman gerginliğinin ardından Sarayköy Tesisleri'ne gelen Ankaragücü'nün kısa süre önce göreve getirilen yeni genel menajeri Ender Yurtgüven, basın mensuplarının antrenman saatinin değişitirilmesiyle ilgili sorularını yanıtladı. Yurtgüven, yönetim kurulunun kendisine verdiği yetkiyle bu kararı aldığını belirterek, "Son dönem içerisinde basında yer alan haberler üzerine Hikmet Karaman'ın takım içerisindeki saygınlığının bozulmaması için ve yönetim kurulumuzun bugün yapacağı toplantıda alacağı kararı teknik heyete deklare edebilmek için sabah idmanını akşama aldım. Bunu da dün gece geç saatlerde birçok futbolcuya bildirdim. Yönetim kurulumuzun şu an teknik heyetle ilgili müspet veya menfi bir düşüncesi yok. Ama bugün yaşanan bu süreç yapılacak, değerlendirmeyi farklı bir duruma sokmuştur. Hikmet Karaman'ın sözleşmesinde "Yönetim Kurulu teknik direktörün antrenman saati ve maç kadrosu belirlemesine karışamaz" maddesinin yer aldığı doğrudur. Kendisiyle Mart ayında sözleşme yapıldı. Ben ise yeni sözleşme yaptım. Benim sözleşmemde bu tür kararları alma yetkim var. Hocamızla çatışma gibi bir durum yok. Ben Hikmet hocama saygı duyuyorum ve sevdiğim bir teknik direktördür" dedi.
  Ankaragücü genel menajeri, antrenmanın ertelenme kararının bazı futbolculara bildirilmemesi altında futbolcular arasında Ankaragücü ve Ankaraspor olarak ayrım yapılmasının yatıp yatmadığı sorusuna ise "Malumunuz çok geniş bir kadromuz var. Ulaşamadığımız bazı futbolcular da olmuş olabilir. Kesinlikle bir ayrım yok" diye konuştu.
  Bir kaç gün önce süresiz kadro dışı bırakılan kaptan Ceyhun Eriş'in antrenman sahasında yer almasıyla ilgili olarak ise EnderYurtgüven, "Ceyhun yönetim kurulumuz tarafından kadro dışı bırakılmıştır. Artık altyapıyla çalışacak. Kendisine bu durum bugün noter kananıyla tebliğ edilecek" ifadelerini kullandı.


  Fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ankaragücü'nde şok gelişme Forum Tarih
Serdar Kulbilge Ankaragücü'nde Diğer Takımlar 25 Haziran 2011
Hayrettin Ankaragücü'nde Diğer Takımlar 27 Ocak 2010
Ankaragücü'nde yardımcılar da gitti Diğer Takımlar 18 Kasım 2009
Ankaragücü'nde gollü galibiyet sevinci Spor Haberleri 17 Kasım 2008
Kültür şoku hakkında kısaca bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 7 Mart 2016

Bu Sayfayı Paylaş