Ankara Film Festivali törenle açıldı

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Siraç tarafından 15 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Ankara Film Festivali törenle açıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara Film Festivali törenle açıldı

  Ankara Film Festivali törenle açıldı
  Emek ödülü ilk Kültür Bakanı Talat Halman'a, Onur ödülü tiyatrocu Haluk Bilginer'e

  [​IMG]

  13. Ankara Uluslararası Film Festivali görkemli bir törenle açıldı. Festivalde İlk Kültür Bakanı Talat Halman Emek ödülüne, tiyatrocu Haluk Bilginer de Onur ödülüne layık görüldü.
  13. Ankara Uluslararası Film Festivali Operada düzenlenen bir törenle açıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay açılışa eşi Gülten Günay ile birlikte katıldı. Sunuculuğunu Tayfun Talipoğlu'nun yaptığı geceye birçok tiyatro sanatçısı ve büyükelçi de katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay burada yaptığı konuşmada, restorasyonu tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binasının açılışını birkaç gün önce yaptıklarını hatırlatarak, Opera sahnesininde aynı kuruluş tarafından yakın bir zamanda restore edileceğini söyledi.
  Festivale heyecanla geldiğini anlatan Bakan Günay, "Bir akşam televizyonda aslan köylülerin gösterisine rastladım. Burada sadece kadınlar sahneye çıkıyor ve erkek rollerini de kadınlar oynuyor. Kendi yaşamlarından kesitler sunuyorlar. O gece onlarını bulup nasıl yaptıklarını öğrenmeye çalıştım. Bu yıl beni alkışlarken heyecanladıran bir oyundu. Haldun Taner'in de söylediği gibi tiyatro gerçekten bir heves" dedi. Günay önümüzdeki yıllarda Başkent'in yeni ve daha görkemli salonlarda oyunların sergileneceğini söyledi. Festivalde İlk Kültür Bakanı Talat Yalman'a 'Emek' ödülü, tiyatrocu Haluk Bilginere de 'Onur' ödülü verildi. Yalman ve Bilginer ödülünü Bakan Günay'ın elinden aldı. Emek ödülüne layık görülen İlk Kültür Bakanı Talat Yalman'ın oyuncu olmak için yaptığı çalışmaları espirili bir dille anlatması salonda neşeli anlar yaşattı. Gecede Onur Ödülü alan tiyatrocu Haluk Bilginer de tiyatronun büyük bir heves olduğunu ve bu heves olmadan tiyatronun yapılamayacağını söyledi.
  İHA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ankara Film Festivali Forum Tarih
21. Ankara Uluslararası Film Festivali Kültür Sanat Haberleri 10 Mart 2010
20. Ankara Uluslararası Film Festivali, 12-22 Mart Kültür Sanat Haberleri 13 Mart 2009
Ankarayı tanıtan kısa yazı örneği Ankara Tanıtımı 1 Şubat 2017
2017 Ankara nüfusu Ankara Tanıtımı 31 Ocak 2017
Ankara savaşı sonuçları nelerdir Tarihi Bilgiler 4 Aralık 2016

Bu Sayfayı Paylaş