Ankara ’da 7 öğrenci gazdan zehirlendi.

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Ankara ’da 7 öğrenci gazdan zehirlendi. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara ’da 7 öğrenci gazdan zehirlendi.

  Gençlerin bir üst katındaki aile, gece gazdan zehirlenmiş ve hastaneye kaldırılmışlardı. Ancak o sırada, 7 gencin içerisinde bulunduğu daire uyarılmadı
  Çankaya ilçesi Birlik Mahallesi'nde yeni yıl kutlamasına katılan 7 üniversite öğrencisi, karbonmonoksit gazından zehirlenerek, yaşamını yitirdi.

  Birlik Mahallesi 409'uncu Sokak'ta oturan Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Özgür Turan Atila (18), evinde, aynı üniversiteden 6 arkadaşına yeni yıl partisi verdi.
  Evin kombisinden çıkan ve bacadaki tıkanma nedeniyle geri tepen karbonmonoksit gazından zehirlenen 7 öğrenci, yaşamını yitirdi.

  Özgür Turan Atila'nın halası Gonca Arıkök, Atila'nın telefonuna cevap vermemesi nedeniyle durumdan şüphelenerek, eve geldi. Kapısı, polisler eşliğinde çilingire açtırılarak girilen evin salon ve odalarında öğrencilerin cesetleri bulundu.

  Yaşamını yitiren öğrencilerin kimlikleri şöyle: Özgür Turan Atila, Büşra Bek, Elif Koyuncuoğlu, Oğuzhan Tozburun, Tarık Şükrü Yılmaz Ceren Okkalı ve Can Dokumacı.
  Özgür Turan Atila'nın babasının İzmir'de yerel bir gazetede çalıştığı, Özgür Atila ile kalan annesinin de yılbaşı nedeniyle İzmir'e gittiği öğrenildi.

  Bu arada, öğrencilerin kaldığı apartmanın en üst katında kalan bir ailenin gece saatlerinde karbonmonoksit gazından zehirlendiklerini farkederek, İbni Sina Hastanesi'nde tedavi altına alındıkları öğrenildi.

  Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdürü Veysel Karani Demir, ''Bacanın ters rüzgar alması sonucu facianın meydana geldiğini zannediyoruz'' dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş ise üst katta gazdan etkilenen ailenin çocuğunun, durumu fark etmesi üzerine yetkilileri aradığını belirterek, ''Görevliler geldiklerinde alt kattaki üniversite öğrencilerinin bulunduğu daireyi de kontrol etselerdi, belki bu öğrencilerimiz kurtarılabilirdi'' açıklamasında bulundu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ankara ’da öğrenci Forum Tarih
Ankarayı tanıtan kısa yazı örneği Ankara Tanıtımı 1 Şubat 2017
2017 Ankara nüfusu Ankara Tanıtımı 31 Ocak 2017
Ankara savaşı sonuçları nelerdir Tarihi Bilgiler 4 Aralık 2016
Ankara niçin başkent seçilmiştir Sorular ve Cevaplar 1 Aralık 2016
2016 Ankara nüfusu kaçtır? Ankara Tanıtımı 28 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş