Ankara İli Göksu Parkı

'Ankara Tanıtımı' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 21 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Ankara İli Göksu Parkı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Göksu Parkı
  [​IMG]

  Göksu parkı ankaranın 100 gün gibi kısa bir süre içerisinde faaliyete geçirilen en önemli rekreasyon alanlarından biridir. Toplam kullanım alanı 508.000 m2 dır. Bu alanın 141.000 m2 si göletten oluşmaktadır. Gölet içinde gezi amaçlı “Missisipi Gemisi” ve kayıkların yanı sıra gölün tabii güzelliği olan ada ve sazlıklar, işletmelere ait deniz havasını aratmayacak şekilde 9 adet yüzer iskele bulunmaktadır. Toplam yeşil alan 250.200 m2 olup, bu alan üzerinde 98.700 adet ağaç,ağaççık ve çalı dikilidir.

  Park, su ve yeşilin bir arada olduğu sosyal,kültürel ve sportif amaçlı kullanılacak bir çok alandan oluşmaktadır. Bunların başlıcaları; Yelken Kaskatlı Ada Restoran, Tepe Restoran, Çay Bahçeleri, Sinema Salonu,Spor Salonu, Çocuk Oyun Alanları,Otopark Alanları içerisinde 473 barbekünün bulunduğu 13.000 m2 piknik alanı, Türkiye de ilk defa kurulan eğlencenin ve adrenalin bir arada yaşandığı Dağ Kızağı,iskele boyu 1.6 km ahşap yürüme yolu, kuşbakışı seyir imkanı sağlayan deniz feneri ve daha bir çok aktiviteleriyle anakara’nın görülmeye ve gezilmeye değer yeni gözde mekanlarından birisidir.


  Nasıl Gidilir?

  Özel Araçla : İstanbul yolu 25. km' dedir. İstanbul yolu takip edilerek sırasıyla Çiftlik, Jandarma - Carrefour ve Şaşmaz alt geçitlerinden geçilir, Sincan - Ayaş ayrımından sağa sapılmaz İstanbul yolundan düz devam edilir, Hipodrom da geçildikten sonra ileride Eryaman girişinden sağa dönülür ve Göksu parkına ulaşılmış olur.

  Otobüsle : Ulus, Sıhhiye veya Kızılay Meşrutiyet Caddesi' nden Eryaman yeşil halk otobüslerine binilir. Parkın giriş kapısına kadar gidilir. İki katlı Eryaman otobüsleri ve Metro ring otobüsleri Göksu Park' ından geçmez.

  Dolmuşla : Ulus veya Sıhhiye' den Eryaman dolmuşlarına binilerek parkın giriş kapısına kadar gidilebilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ankara İli Göksu Forum Tarih
1920 Ankara antlaşması ile ilgili kısaca bilgi Tarihi Bilgiler 30 Nisan 2014
Kars ile Ankara Arasında Yıllık Sıcaklık Farklılığının Sebebi Nedir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 10 Kasım 2013
Atatürkün Ankaraya Gelişiyle İlgili Yazı Örneği Atatürk Hakkında Herşey 10 Ağustos 2013
Ankara İle İlgili Şiir, Ankara Hakkında Şiirler Şiirler 1 Nisan 2012
Ankara'nın Başkent Oluşu İle İlgili Şiirler Şiirler 13 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş