Ankara - Çubuk - Çubuk Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Ankara - Çubuk - Çubuk Anadolu Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çubuk Anadolu Lisesi - Çubuk Anadolu Lisesi Tanıtımı - Çubuk Anadolu Lisesi Bilgileri

  Çubuk Anadolu Lisesi 1995 yılında eğitim ve öğretime başladı. 2000-2001 öğretim yılında kendi binasına taşındı. 14.610 m2 alana yapılan Çubuk Anadolu Lisesi, öğrencilerin spor yapmasını sağlayacak imkanlara sahiptir.

  Okul bahçesinde bir futbol, iki basketbol, iki voleybol sahası vardır. Spor salonu yaptırılması için gerekli girişimler devam etmektedir. Aynı zamanda okul bahçesinde çeşitli ağaç türleriyle ağaçlandırma yapılmıştır. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde okulumuzun içinde bulunduğu bölge güzel bir semt okulu olarak anılacaktır.

  Okulun iç donanımında Bilgisayar Teknoloji sınıfı, projeksiyon teknolojili Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarı vardır.

  Derslerimizin %75'i projeksiyon ortamında işlenmektedir. Bilgisayar ortamında yaklaşık 3000 kitaplı kütüphanemiz mevcuttur. Konferans ve toplantılar için projeksiyon ortamına sahip Çok Amaçlı Salon'umuz vardır.
  Yine öğrencilerin müzik kabiliyetini geliştirecek müzik odamız, resim atölyemiz, tiyatro çalışma odamız, harita odamız, spor odamız mevcuttur.

  Okulumuzda öğrenim gören öğrenci sayısı 406'dır. Derslik başına düşen öğrenci sayısı 23,5 'tir. Bu istatistik çok önemlidir ve aynı zamanda iyi bir standarttır.

  Yukarıdaki bilgileri bulunan okulumuzun eğitim ve öğretim için hazırlanmış, donatılmış fevkalade bir ortamı olduğunu ve MLO standartlarını yakaladığını görürüz.

  Okulumuza Ankara Merkez'den de öğrenciler gelmektedir. Keçiören, Aydınlıkevler, Sarayköy, Pursaklar güzergahından geçen okul servisi vardır.

  Okulumuzun her yıl Temmuz ayının ilk haftası düzenlenen Geleneksel Pilav Günü vardır. Okulumuzun TÜRKUAZ adında yayın organı mevcuttur.


  ÖSS BAŞARILARIMIZ

  İlk defa 2001-2002 öğretim yılında mezun veren okulumuz şimdiye kadar beş dönemde 439 öğrenci mezun etmiş, bunun yaklaşık 400 öğrencisi dört yıllık öğrenim kuruluna yerleşmiştir.

  Toplamda başarı oranımız %82'dir. Bu öğrencilerimiz Türkiye'nin en seçkin üniversitelerine girmiştir. ODTÜ, İTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Ege Üniversitesi gibi... Bölümleri ise; Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Bilgisayar Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, çeşitli branş ve sınıf öğretmenlikleri olmuştur.

  Yurt dışında öğrenimini sürdüren öğrencilerimiz vardır. Sürekli değişim ve gelişim içindeyiz.

  Milletlerin kalkınmasında en önemli görev eğitimcilerindir. Hedefimiz milletimizi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmaktır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ankara Çubuk Çubuk Forum Tarih
Yukarı Çavundur İlköğretim Okulu Bilgileri Çubuk Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ağustos 2011
Yiğitli İlköğretim Okulu Bilgileri Çubuk Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ağustos 2011
Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu Bilgileri Çubuk Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ağustos 2011
Yavuz Selim İlköğretim Okulu Bilgileri Çubuk Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ağustos 2011
Taşpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Çubuk Ankara Ankara Tanıtımı 25 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş