Ankara - Çankaya - Cumhuriyet Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 12 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Ankara - Çankaya - Cumhuriyet Lisesi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Cumhuriyet Lisesi - Cumhuriyet Lisesi Tanıtımı - Çankaya Cumhuriyet Lisesi

Okulumuz 1944-1945 Öğretim yılında şimdiki Bahçelievler İlköğretim Okulnun üst katında Ankara 6. Ortaokulu adı ile üç sınıflı olarak eğitim - öğretime başlamıştır.
    11/11/1959 tarihinde Ankara Bahçelievler ilkokulu bahçesinde açılan okulumuz, orta kısmı Bahçelievel İlkokulu bahçesinde yapılan barakada hizmetini sürdürmüş, 1962 - 1963 öğretim yılında karma lise haline getirilmiştir.
    1966 yılında bugünkü "A" binamız tamamlanarak okulumuz kendi binasına taşınmıştır.
    1969 - 1970 öğretim yılında bugünkü "B" binamızın inşaatı tamamlanarak şimdiki Hamdullah Suphi İlköğretim Okulu bünyesinde bulunan Ortaokul kısmında okulumuz bünyesine katılmıştır.
    1986 yılında inşaasına başlanan pansiyon binamız. 1987 - 1988 öğretim yılında hizmete girmiştir.
    Okulumuz 1995 - 1996 öğretim yılında Müfredat Laboratuar okulları kapsamına alınmış, Bilgisayar Destekli Okul ve ayrıca Yabancı Dil Ağırlıklı Lise hüviyeti kazanmıştır.
    1996 - 1997 öğretim yılında son mezunlarını veren Ortaokul kısmı kapanmış, okulumuz lise olarak hizmetini sürdürmüştür.
    "C" binamızın yapımına 1996 yılında başlanarak, 1997 - 1998 öğretim yılının ikinci yarısında hizmete alınmışıtır

Yükleniyor...