Anka - Sadık Yalsızuçanlar

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Anka - Sadık Yalsızuçanlar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Anka kitap özeti - Anka kitap tanıtımı


  Özeti


  Sadık Yalsızuçanlar&’dan Niyazi Mısri&’yi bugünlerde gezdiren müthiş bir roman

  &‘İlkin gezginliğe çıkmak gerek; ancak sonra yurduna dönebilir, o zaman ötekileri anlayabilirsin&…&’ der Wittgenstein. Anka, bu gezginlerden birinin, bilgeler bilgesi Niyazi Mısri&’nin Aspuzu&’da başlayıp Limni&’de son bulan, gerçekte âlemlerde olup biten gezisinin öyküsü.

  Anka&’yı ilginç kılan, yalnızca tarihi bir anlatı olmakla kalmaması. Yalsızuçanlar, İslam bilgelerini bugünde yaşayan kahramanların hayatlarına dolayarak özgün bir anlatımla canlandırdığı kitap dizisinin üçüncüsü Anka&’da Niyazi Mısri&’yi konuk ediyor sayfalarına.

  Modern hayatın tam ortasında yaşayan Mehmet, Niyazi Mısri üzerine bir doktora tezi hazırlamaktadır. Daha hazırlık aşamasında büyük mürşidin ateşiyle yanmaya başlar ve onunla beraber bir meşakkat yolculuğuna çıkar. Karısıyla ve oğluyla da sorunlar yaşayan Mehmet için Mısri üzerine tez hazırlamak bir yerden sonra imkânsız hale gelir, içine girdiği manaları bir tezin sayfalarına sığdırmanın imkânı yoktur çünkü.

  Kadim bir hakikat adamının peşine düşen bugünün Mehmet&’inin belki de asıl imtihanı, kendi zamanını büyük mürşidin adımları ile kat etmeye çalışmak zorunda kalmasıdır. Bilinçakışı tekniğiyle yazılan ve yoğun bir gönderme yükünün üstesinden başarıyla gelen Anka, edebiyatseverlerin unutamayacağı romanlardan biri olmaya aday.

  Yalsızuçanlar daha önce Gezgin isimli romanında İbn Arabi&’nin, Cam ve Elmas&’ta ise Ebu&’l Hasan Harakani&’nin hayatını kaleme almış, Gezgin &“Der Wanderer&” ismiyle yayınlandığı Almanya&’da da büyük beğeni toplamıştı.

  [​IMG]


  Künyesi


  Yayınevi
  :
  Timaş Yayınları
  Yazar
  :
  Sadık Yalsızuçanlar
  ISBN
  :
  9789752638150
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Anka Sadık Yalsızuçanlar Forum Tarih
Ankarayı tanıtan kısa yazı örneği Ankara Tanıtımı 1 Şubat 2017
2017 Ankara nüfusu Ankara Tanıtımı 31 Ocak 2017
Ankara savaşı sonuçları nelerdir Tarihi Bilgiler 4 Aralık 2016
Ankara niçin başkent seçilmiştir Sorular ve Cevaplar 1 Aralık 2016
2016 Ankara nüfusu kaçtır? Ankara Tanıtımı 28 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş