Android ve Robotlar Arasındaki Farklılıklar Ve Benzerlikler Nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda cagla_257 tarafından 21 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. cagla_257

  cagla_257 Üye

  Android ve Robotlar Arasındaki Farklılıklar Ve Benzerlikler Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Androidler ve robotlar arasındaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdir?:S:S:S:S:S:S

  Cevap:

  1)Robotlar içinde en çok androidler insana benzer.
  2)Androidler çok bilgili ve olağan üstü güçlüdür.
  3)Anroidlerin özellikleri iyice abartılmıştır.
  4)(Androidler de robot sınıfına girmesine rağmen)Robotlar androidlerden güçsüzdür.
  5)Androidler birer bilim kurgu robotlarıdır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Nisan 2015

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  1)Robotlar içinde en çok androidler insana benzer.
  2)Androidler çok bilgili ve olağan üstü güçlüdür.
  3)Anroidlerin özellikleri iyice abartılmıştır.
  4)(Androidler de robot sınıfına girmesine rağmen)Robotlar androidlerden güçsüzdür.
  5)Androidler birer bilim kurgu robotlarıdır.  -----------------------------------------------------------------  Android

  Android, eski Yunanca insan kelimesinden türetilmiş olup insansı gibi bir anlam ifade eder. Zeki canlı varlıklar tarafından yapılmış insansı makinelere verilen addır.

  Bilim kurgu yapıtlarında sıkça karşılaşılır. Mekanik temelli olanlarına robot ya da cyborg da denir. Android, günümüzde sıklıkla organik unsurların da kullanıldığı robot biçimini adlandırmakta kullanılır.

  Bu terimi ilk kez Fransız bilim kurgu yazarı Mathias Villiers de l'Isle-Adam, Yarın'ın Havva'sı adlı eserinde, insana benzer robot Hadaly için kullanmıştır.

  Robot

  Robot, otonom veya önceden programlanmış görevleri yerine getirebilen elektro-mekanik bir cihazdır. Robotlar doğrudan bir operatörün kontrolünde çalışabildikleri gibi bağımsız olarak bir bilgisayar programının kontrolünde de çalışabilir. Robot deyince insan benzeri makineler akla gelse de robotların çok azı insana benzer.

  Günümüzde robotların en büyük kullanım alanı endüstriyel üretimdir. Özellikle otomotiv endüstrisinde çok sayıda robot kullanılır. Bunların çoğu kol şeklindeki robotlardır. Bunlar parçaları monte eden, birleştiren, kaynak ve boya yapan robotlardır.

  Evlerde robot kullanımı giderek artmaktadır. Evlere giren ilk robotlar Furby, AIBO gibi oyuncaklardır. Başta ABD'de olmak üzere ev işlerine yardımcı olan robotların kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır. Yerleri kendi kendine süpüren robot elektrik süpürgeleri büyük talep görmektedir.

  Robot Nedir?

  Robot duyargaları (sensör) ile çevresini algılayan, algıladıklarını yorumlayan, bunun sonucunda karar alan (yapay zeka), karar sonucuna göre davranan, eylem olarak hareket organlarını çalıştıran veya durduran bir aygıttır. Bu tanıma göre bilgisayara paralel port ile bağlı ve klavyeden kontrol edilen bir araba robot değildir. Çünkü kendisi tek başına karar vermemekte, bizim klavyeden verdiğimiz talimatları uygulamaktadır. Ancak aynı araba duyargaları ile algıladıklarını yorumlamak üzere bilgisayarın mikroişlemcisini kullanıp, yorumlatıyor ve kendi karar alabiliyor, algılamalarına gore bizden bağımsız davranabiliyorsa o artık bir robottur.

  Vikipedi


  Android ve Robotlar Arasındaki Farklılıklar

  Androidler yapay zekaya sahiptirler robotlar gibi kontrollü değillerdir.


  Androidler daha çok insana benzerler Yunanca kökenli bir kelimedir ve insansı anlamına gelmektedir. Zeki canlılar tarafından yapılmış insansı makinelere denir.

  Robotlar daha önce programlanmış bilgisayar üzerinden hareketleri kontrol edilerek bağımsız bir şekilde bilgisayar ile çalışabilmektedirler.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Aralık 2013

 3. cagla_257

  cagla_257 Üye

  Ama ben burada aralarındaki farklılıklarını ve benzerliklerini bulamadım.Sadece ne olduğu söylenmiş.Lütfen farklılıklarını ve benzerliklerini yazarmısınız?
   

 4. Robot duyargaları (sensör) ile çevresini algılayan, algıladıklarını yorumlayan, bunun sonucunda karar alan (yapay zeka), karar sonucuna göre davranan, eylem olarak hareket organlarını çalıştıran veya durduran bir aygıttır. Bu tanıma göre bilgisayara paralel port ile bağlı ve klavyeden kontrol edilen bir araba robot değildir. Çünkü kendisi tek başına karar vermemekte, bizim klavyeden verdiğimiz talimatları uygulamaktadır. Ancak aynı araba duyargaları ile algıladıklarını yorumlamak üzere bilgisayarın mikroişlemcisini kullanıp, yorumlatıyor ve kendi karar alabiliyor, algılamalarına gore bizden bağımsız davranabiliyorsa o artık bir robottur.
   

 5. ya bende bulamadım sizin yazdığınız doğrumu :S
   

 6. 1)Robotlar içinde en çok androidler insana benzer.
  2)Androidler çok bilgili ve olağan üstü güçlüdür.
  3)Anroidlerin özellikleri iyice abartılmıştır.
  4)(Androidler de robot sınıfına girmesine rağmen)Robotlar androidlerden güçsüzdür.
  5)Androidler birer bilim kurgu robotlarıdır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Ocak 2012

 7. arkadaşlar 3 saattir arıyorum ama bu sorunun cevabını bulamıyorum
   

 8. Android

  Android, eski Yunanca insan kelimesinden türetilmiş olup insansı gibi bir anlam ifade eder Zeki canlı varlıklar tarafından yapılmış insansı makinelere verilen addır

  Bilim kurgu yapıtlarında sıkça karşılaşılır Mekanik temelli olanlarına robot ya da cyborg da denir Android, günümüzde sıklıkla organik unsurların da kullanıldığı robot biçimini adlandırmakta kullanılır

  Bu terimi ilk kez Fransız bilim kurgu yazarı Mathias Villiers de l'Isle-Adam, Yarın'ın Havva'sı adlı eserinde, insana benzer robot Hadaly için kullanmıştır

  Robot

  Robot, otonom veya önceden programlanmış görevleri yerine getirebilen elektro-mekanik bir cihazdır Robotlar doğrudan bir operatörün kontrolünde çalışabildikleri gibi bağımsız olarak bir bilgisayar programının kontrolünde de çalışabilir Robot deyince insan benzeri makineler akla gelse de robotların çok azı insana benzer

  Günümüzde robotların en büyük kullanım alanı endüstriyel üretimdir Özellikle otomotiv endüstrisinde çok sayıda robot kullanılır Bunların çoğu kol şeklindeki robotlardır Bunlar parçaları monte eden, birleştiren, kaynak ve boya yapan robotlardır

  Evlerde robot kullanımı giderek artmaktadır Evlere giren ilk robotlar Furby, AIBO gibi oyuncaklardır Başta ABD'de olmak üzere ev işlerine yardımcı olan robotların kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır Yerleri kendi kendine süpüren robot elektrik süpürgeleri büyük talep görmektedir
   

 9. bu nasıl şey yaaaaa sitendeki başlığa bak yazdığın seye bakkkk!!!!!!!!!!!
   

 10. bncede ben de hç bulamadım.
   

 11. valla mı??????????? hahahhahaha
   

 12. arasındaki far ve benzerlikleri diyiyoruz siz neyi veriyorsunuz
   

 13. cagla_257

  cagla_257 Üye

  Arkadaşlar bu soruyu ben sordum.Galiba sizlerde 5. sınıf öğrencisisiniz.Eğer kitaplarımız aynı ise Türkçe Ders kitabında bu sorunun cevabı var ben ordan buldum.Belki sizlere yardımcı olabilir?
   

  1 kişi bunu beğendi.
 14. tşk çağla işime yaradı düşler ve teknolojiydi benim konum:)
   

 15. bn bulamadım nerde??
   

 16. çağla ders kitabında nerede söyler misin blamadım da ?
   

 17. arıyorum ama yok bu ne biçim sitte ya
   

 18. Yaa. Bende arıyorum bulamadım
   

 19. Alara Ş.

  Alara Ş. Yeni Üye

  5. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabında Bu Soru Yer Alıyor ( Androidler ve Robotlar arasındaki farklılıklar ve bezzerlikler) . Bende aradım hiç biryerde bulamadım .Bende 5. Sınıfm
   

 20. 1)Robotlar içinde en çok androidler insana benzer.
  2)Androidler çok bilgili ve olağan üstü güçlüdür.
  3)Anroidlerin özellikleri iyice abartılmıştır.
  4)(Androidler de robot sınıfına girmesine rağmen)Robotlar androidlerden güçsüzdür.
  5)Androidler birer bilim kurgu robotlarıdır.
  TEŞEKKÜRLER......
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Android Robotlar Arasındaki Forum Tarih
Robot ve Android Arasındaki Farklar Nedir Bilim & Teknoloji 28 Ocak 2014
Robot ve Android Arasındaki Farklar Nelerdir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 19 Ocak 2014
Android İşletim Sistemi Nasıl Değiştirilir Diğer İşletim Sistemleri 20 Eylül 2012
Android İşletim Sisteminin Kullanımı Diğer İşletim Sistemleri 18 Eylül 2012
Android Telefonlar İçin Temalar Cep Temalar 10 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş