Anason Çayının Faydaları Yararları

'Şifalı Bitkiler' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Anason Çayının Faydaları Yararları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Anason Çayının yararları
  Anason çayı nelere iyi gelir
  Anason çayının kullanılışı


  Midenin hareketini ve ifrazını artırır, böylece hazmı kolaylaştırır. Tiksinme ve iştahsızlığı gidedir. Taze çocuklar sütten kesilirken yemeklere alışamaz, bunlara yemek üzerine anason çayı vererek hazım yolları kuvvetlendirilir ve yemeğe alıştırılırlar Mide ve barsakta bol gaz söktürür, ishali durdudur Gazdan ileri gelen (bilhassa çocuklarda) karın ağrısını geçirir Çocuk çok taze ise anne anason içmek suretile, sütü ile çocuğa kâfi miktar geçer ve onun gazını azaltır. Mide Barsak spazmını giderir ve kusmaları önler.

  HANIMLARDA ÇOK FAYDALIDIR:

  Emziklilerde süt miktarı artırır. Genç kızlarda göğüslerin gelişmesini, orta yaşlılarda ise göğüslerin dolgunluğunu temin eder. Hamilelik devresindeki kusmaları azaltır. Ay halinin normal zamanda ve sürede olmasını sağlar.

  SİNİR VE KALP İÇİN DE FAYDALIDIR :

  Sinir krizlerini, sinir yorgunluğunu, migreni, bilhassa beyin yorgunluğunu giderir. Akşamları iyi uyku verir. Kalbi kuvvetlendirir, kan dolaşımını artırır, kalp çarpıntısını ve yalancı göğüs anjinini geçirir.

  DİĞER FAYDALARI:

  Bol idrar söktürür, vücuttaki suyu bollaştırır. Erkek ve kadında cinsel arzuyu artırır. Astım, bronşit ve öksürükte de çok fayda verir. Bronşları boşalır, rahat nefes aldırır.

  KULLANILIŞI:


  Mutfakta: Pasta ve şekerlere konur. 1 bardak kaynar suya 1 kahve kaşığı (1 litreye 10 gr.) karıştırılır. 10 dakika bekletip süzülür, günde 2-3 bardak içilir,
  NOT: Yetişkinlerde ve çocuklarda uzun süre kullanılmamalı bütün vücuda uyuşukluk ve tertbelük verir. Bedenen ve ruhen hasta eder. Bilhassa hanımlar halime iken anason almamalı, içerde çocuğa etkisi zararlı olur, ayrıca çocuk düşebilir. Ay haline yakın yine kadınlar anason içmemeli, fazla kan kaybettirir, halsiz düşürür.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Anason Çayının Faydaları Forum Tarih
Anason Çayının Faydaları Nelerdir ? Şifalı Bitkiler 21 Şubat 2011
Panasonic X400 Özellikleri Resimleri BenQ-Siemens 12 Kasım 2011
Rüyada Anason Görmek Rüya Tabirleri 16 Mayıs 2011
Panasonic EHHW11 Saç Düzleştirici özellikleri resimleri Ev Teknolojileri 1 Mart 2011
Anason Likörü Tarifi Yapılışı İçecekler ve Çorbalar 8 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş