Anal İlişkiye Girmiş Zina Etmiş Olurmu - Ters İlişki Günahmı

'Dini Sorular ve Cevaplar' forumunda SeLeN tarafından 29 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Anal İlişkiye Girmiş Zina Etmiş Olurmu - Ters İlişki Günahmı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Anal İlişki - İslamda Ters İlişki - Ters İlişkiye Girmek Günahmı


  Soru: Ben eski sevgilimle ters ilişkiye girdim..Zina sayılırmı......

  “Bir defa ters ilişkiye girdim ve çok pişman oldum. Sizlerde sitenizde ters ilişkiye giren kişinin lanetlenmiş olduğunu yazmışsınız. Benim merak ettiğim, bunun affı var mıdır?” diye sormuş.

  Cevap: Evet, affı vardır. Kişi işlediği günaha pişman olup, bir daha o günahı işlemeyeceğine kendi kendine söz vermesi, o günaha tevbe etmesidir! Birde kişi işlemiş olduğu günahı hiç kimseye söylememesi gerekir!

  Çünkü o zaman o günaha başka birini şahit yapmış olur. Tevbe ettikten sonra, salih amel işleyip bol bol sadaka vermek gerekir. Tevbe, kendinden önceki günahları siler.

  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

  “Günahtan tevbe eden, günahı olmayan gibidir.”

  İbni Mace: 4250

  Allahu Teâlâ şöyle buyuruyor:

  “Ancak kim tevbe eder, iman eder ve salih amel işlerse, işte onlar cennete girerler ve hiçbir şekilde zulme uğramazlar.”

  “Anal ilişkiye girmiş zina etmiş her türlü günaha batmış bir genç, samimi bir tevbe etse tevbesi kabul olmaz mı? Bir hadiste:

  ‘Anal ilişkiye girenlerin tevbesi kabul olmaz! Allah onlara rahmet nazarıyla bakmaz! İbadetleri 40 yıl kabul olmaz! Şehadetleri kabul olmaz! Ebedi cehennemde kalırlar! İmanı gider.

  Bu hadisi sahih midir? Allah (Azze ve Celle) Zümer suresinde tüm günahları affedebileceğini buyuruyor! Ne olur Allah rızası için samimi bir cevap istiyorum. Rabbimin izniyle beyaz bir sayfa açmak istiyorum. Ama bu hadisler beni bitirdi?” diye sormuş.

  Cevap: Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in böyle bir sahih hadisi yoktur! Tevbe edildiğinde, Allah-u Teâlâ’nın kabul etmeyeceği hiçbir günah yoktur
   

 2. ‘Anal ilişkiye girenlerin tevbesi kabul olmaz! Allah onlara rahmet nazarıyla bakmaz! İbadetleri 40 yıl kabul olmaz! Şehadetleri kabul olmaz! Ebedi cehennemde kalırlar! İmanı gider.

  Bakin bilmeden sizlerde günaha giriyorsunuz. Bunun tek cevabi Allah tir , kimse bilemez Tövbenizi yapiniz ama bu sekilde yazi yazmak baskasinida ucuruma yuvarlar. Ibadeti olan kisi ibadetini birakir , kendinden gecer , akli baki olmayan kisi kendini yok eder . Lütfen daha mantikli düsünelim yaziyi yazmadan .

  Allah Resulu (S.A.V ) Bol bol tövbe ediniz buyurmustur .

  Tesekkürler .
   

 3. Şirk in bile tövbesi vardır. Tövbe edilip kabul olunmayacak günah yoktur. Yeterki İhlasla tövbe edilmiş olunsun. Tabii nasıl olsa tövbe ederim diye günah işlememek yakışık alır. Yine de tövbe edilmelidir. Şartlarına uygun olarak yapılan tövbe kabul olunur. Hiç bir günah Allahü Teâlâ nın Rahmetinden büyük değildir. Günahların büyüğü işlediği günahı Allahü Teâlânın affından büyük görüp tövbe etmemektir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Anal İlişkiye Girmiş Forum Tarih
Süveyş ve Panama kanalları kısaca bilgi Ülkeler Coğrafyası 9 Şubat 2014
Su Analiz Yöntemleri Kısaca Nelerdir Konu Dışı Başlıklar 5 Ocak 2014
Urartuların Sulama Kanalları Yapması Bu Bölgenin Hangi Özelliklerini Yansıtmaktadır Eğitim Bilgileri 15 Kasım 2013
Kanal B Frekansı Nedir Kanal B Frekans Bilgileri Populer Uydular Frekanslar 21 Eylül 2013
Ulusal Kanal Frekansı Nedir Ulusal Kanal Frekans Bilgileri Populer Uydular Frekanslar 18 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş