Anadolu Yazarını Dinliyor Kitabı - Nihat Genç

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 6 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Anadolu Yazarını Dinliyor Kitabı - Nihat Genç konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nihat Genç Anadolu Yazarını Dinliyor kitap tanıtımı - kitap özeti


  Kitabın Künyesi

  Anadolu Yazarını Dinliyor
  Nihat Genç
  Dama Yayınları / Politik- Araştırma Dizisi
  Türkçe
  420 s. -- 1. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
  Ankara, 2010, 1. Basım
  ISBN : 9786055579074

  Kitap Hakkında

  Bu kitap, Türkiye'ye bir bela gibi çöken yalanlar, iftiralar ve haksız tutuklamaların yaşandığı günlerde koca ve büyük medya sessiz kalırken bağımsız bir yazarın isyanıdır:

  "Evet, ben ülkemi, bağımsızlığımı, insan sevgisini, insanlık duygularını ticari mal yapamam! Bu yüzden muhalif olduğumuz insanlarla aramızda çok temel bir hayat çatışması var. Biz, bağımsızlığımızı çok değerli bir yere koyuyoruz. Bunun fiyatı yok, bunun karşılığı ölüm! Şimdi adam diyor ki 'Sizi alacağız, tutuklayacağız.' Ya bin kere tutukla. Bunun karşılığı belli, ölüm! Biz, canımızı çoktan verdik. Fazladan yaşıyoruz. Çanakkale'de şehit olmuş insanlar, 'Ben, şehit olursam aileme de şu parayı verin, şunu da yapın' dememiş, değil mi? Bunu, bir şeyin karşılığı olarak yapmadılar, böyle bir şey de düşünmediler. Bugün de böyle düşünmeyen milyonlarca insan var.

  Bu kadar imparatorluk kurmuş bir toplum, bin yıldır esir edilemiyor. Edilemiyor kardeşim. Bunun arkasında bir şey olmalı. Bir aşk, karşılıksız bir şey... Bu topraklar iki bin yıldır esir olmuyorsa bunda başka bir şey var, kılıç gücünden öte. Kılıç dediğin, bugün paran vardır yarın biter. Silahın yarın biter.
  Ben, ölene kadar bağımsız bir ülkede yaşayacağım ve bunun mücadelesini vereceğim. Başka türlü bir ülkede de ne pahasına olursa olsun yaşamak istemiyorum. Kavgam, gücüm ve kalemim yettiği kadar sürecek."
  (Tanıtım Bülteninden)

  Kitap Kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş