Ampute Futbol Milli Takımın açılışı Fransa ile!

'Milli Takım' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Ampute Futbol Milli Takımın açılışı Fransa ile! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Salı günü Antalya'da başlayacak olan Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası önce sinde düzenlenen basın toplantısına katılan Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü, şampiyonaya iyi başlangıç yapmak için Fransa'yı yenmek istediklerini söyledi..


  Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar, WOW Kremlin Oteli'nde düzenlenen basın toplantısında, Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte düzenledikleri turnuvaya Fransa, Rusya, Ukrayna ve İngiltere'nin de katıldığını söyledi. Federasyonun, uluslararası organizasyonlara talip olarak ampute futbolu geliştirmek istediğini belirten Gülpınar, ''Amacımız başarımızın devamı için elzem olan Ampute Futbol Ligi'nin kısa sürede oluşturulmasıdır'' dedi.

  Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Turan Melikoğlu, ampute futbolun hızla geliştiğini belirterek, futbolun artık engel tanımadığını söyledi.

  Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü de Türkiye'de ampute futbol takımının 2004 yılında oluşturulduğunu belirterek, o zaman 15 olan engelli sporcu sayısının 270'e ulaştığını bildirdi. Türkiye'de 13 ampute futbol kulübü bulunduğunu belirten Köprülü, geçen yıl Antalya'da düzenlenen Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'nın, sporcu sayısının artmasına büyük etkisi olduğunu kaydetti. Köprülü, bu nedenle uluslararası organizasyonların Türkiye'de yapılmasının önem taşıdığını dile getirdi.

  Milli takım kamplarında bedenen ve zihinsel olarak turnuvalara hazırlanan sporcuların, yaşadıkları illere dönünce performanslarının düştüğünden yakınan Köprülü, ''Ampute Futbol Ligi'nin startı artık verilmelidir'' diye konuştu.

  Köprülü, Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası için 14 Kasımda Kremlin Otel'de kampa girdiklerini, bir hafta süren fiziksel ve ardından taktik çalışmalarıyla turnuvaya hazırlandıklarını kaydetti.

  Şampiyonanın açılışında yarın Fransa ile karşılaşacaklarını dile getiren Köprülü, şampiyonaya iyi başlangıç yapmak için kazanmak istediklerini söyledi.

  Konuşmaların ardından Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar'a, takım kaptanı Adem Püskül de Türkiye Futbol Federasyonu Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy'a milli takım oyuncularının imzaladığı formalar ile ampute futbolunun simgesi 'tek krampon' hediye ettiler.

  Tamamı TRT 3'den canlı olarak yayınlanacak şampiyonanın fikstürü şöyle:
  2 Aralık: Türkiye-Fransa, Rusya-Ukrayna, İngiltere-BAY
  3 Aralık: Rusya-İngiltere, Ukrayna-Fransa, Türkiye-BAY
  4 Aralık: Ukrayna-Türkiye, Fransa-İngiltere, Rusya?BAY
  5 Aralık: Fransa-Rusya, İngiltere-Türkiye, Ukrayna-BAY
  6 Aralık: İngiltere-Ukrayna, Türkiye-Rusya, Fransa-BAY
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ampute Futbol Milli Forum Tarih
Futbol Sahasının Ölçüleri Kaçtır Diğer Takımlar 13 Şubat 2014
Futbol Oyunu Kuralları Kısaca Bilgi Dunyadan Futbol 11 Ocak 2014
Futbol Kaç Kişi İle Oynanır Dunyadan Futbol 30 Kasım 2013
Futbolun Kuralları Maddeler Halinde Milli Takım 26 Temmuz 2013
Futbol Sahasının Ölçüleri ve Oyun Kuralları Diğer Takımlar 25 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş