Amiral ve eşinden ağır suçlamalar

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Amiral ve eşinden ağır suçlamalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Emekli Tümamiral İlker Güven'in boşanma davası açtığı ve eski Turizm Bakanı Orhan Birgit'le aşk yaşamakla suçlayarak Esenboğa Havalimanı'nda bastırdığı eşi, 'Kocam, bir bavul dolusu gizli askeri belgeyi para karşılığı sattı' dedi.

  Emekli Tümamiral İlker Güven'in boşanma davası açtığı eşi, 'Kocam, bir bavul dolusu gizli askeri belgeyi para karşılığı sattı' dedi.

  Vatan Gazetesi'nden Seyhan Sevinç'in haberine göre, emekli Tümamiral İlker Güven, 2002 yılında dünya evine girdiği Sunahanım Güven’e olaylı bir boşanma davası açtı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 2004’te emekli olan Güven, eşini eski Turizm Bakanı Orhan Birgit’le aşk yaşamakla suçladı ve hatta Esenboğa Havalimanı’nda bastırdı. Sunahanım Güven ise eşinin Ergenekon belgelerini sattığını iddia etti. Olaylar bu noktaya ise bir hırsızlık yüzünden geldi.


  'Pırlantamı görümcem çaldı'
  Varlıklı bir ailenin kızı olduğunu söyleyen Sunahanım Güven, şu iddialarda bulundu: “2007 yılında, Bağdat Caddesi'ndeki evimize hırsız girdi. Bana ait yaklaşık değeri 500 bin dolar olan pırlanta takılarım çalındı. Hemen polise haber verdim. Polis tüm detayları tek tek inceledi, ancak hırsızlığın nasıl ve kim tarafından gerçekleştiğine dair tek bir ize rastlamadı. 16 Mayıs 2008’de İlker’le birlikte kız kardeşi Meral Güven’in Balmumcu’daki evine bir kahve içmeye gittik. Kapı açıldığında şoke oldum. Çünkü kapıyı açan Meral’in kızı Ajda Sun’un üzerinde 35 bin dolarlık pırlanta yüzük ve yaka iğnemi gördüm. Bunlar o çalınan parçalar arasındaydı. Ajda beni görür görmez hemen içeriye koştu, gitti. Çalındı denilen pırlantalarımı demek ki bunlar almıştı... Zaten polis de, ’Bunlar aile arasında birileri tarafından alınmış olabilir’demişti. Eşim’e, ’Bunlar benim pırlantalarım. Hemen versin’dedim, çok sinirlendim... Eşim, ’Bunların hepsini sana getireceğim. Söz veriyorum’dedi. Fakat aradan zaman geçmesine rağmen pırlantalarım gelmedi.”


  'Beni avukatıyla aldattı'
  “O günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı, sürekli kavga etmeye başladık. İlker 2008’de Ankara 8. Aile Mahkemesi’nde boşanma davası açtı. Davayı açtığında Milas Güllük’te yıllık geliri geliri 17 trilyon olan bir yapı kooperatifinin başkanıydı. Kooperatifin avukatı Ankara Barosu’na kayıtlı Avukat F. O. Ç’ydi. İlker bana boşanma davası açtıktan hemen sonra bu kadınla aşk yaşamaya başladı. Hatta bu avukat da kendi eşine boşanma davası açtı, tek celsede de boşandılar bunlar... Sonra İlker ile bu avukat kadın benim evimde birlikte kalmaya başladı.Boşanma davamız sürerken ben İlker’in bu kadınla çekilmiş aşk yaşadıklarını ispat eden fotoğrafları edindim ve bunları dosyaya koydum. Bu fotoğraflar dosyada şimdi... Boşanma davamız sürüyor.”

  Çuval dolusu belge sattı
  “Eşim 2004’te ordudan ayrılırken Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile ilgili siyah bir bavul içerisinde gizli belge almıştı yanına... Bu belgeleri birilerine verip karşılığında da her ay düzenli olarak onlardan 20 bin dolar alıyordu. 2 Mayıs 2008’de İlker, biri özel bir hastanenin sahibi olan iki kişi ile Bağdat Caddesi'nde bir mekanda buluştu. Bu buluşmada ben de vardım. İlker onlara yine belge verdi, onlar da bunun karşılığında 20 bin dolar verdi. İlker, bu ikiliyle daha önce de Kartal’da özel bir hastanede ve Küçükbakkalköy’deki bir inşaat şirketinde defalarca görüştü. Bunun kayıtları vardır. Ergenekon’da ortaya çıkan belgelerin bazıları sanırım bunlardı.”


  İhami Erdil davasında adı geçmişti
  İlker Güven 1993 yılında tuğamiral oldu. 1997-99 arasındaki üç Askeri Şura Toplantısı’nda (YAŞ) görev süresi 3 defa uzatıldı. Rusya’da Askeri Ataşe olarak çalıştı. 2000 yılında tümamiral oldu. İstanbul Boğazlar Komutanı olarak görev yaptığı dönemde, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral İlhami Erdil’in adının karıştığı ihale yolsuzluğu soruşturmasında adı geçti. 2004 yılında bu soruşturma nedeniyle Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) zorunlu olarak emekli edildi.


  5 milyon doları vardı
  Sunahanım Güven, eşinin evli oldukları dönemde milyonlarca dolar nakit parası olduğunu da öne sürdü: “Eşim 2004’te emekliye ayrıldı. 2006’da Güllük’teki bir kooperatifin başkanı oldu. Bunun için Sanayi Bakanlığı’na el yazısıyla verdiği mal bildiriminde 800 bin dolar nakit parası olduğunu beyan etti. Ayrıca evli olduğumuz dönemde, evde 6-7 çanta içinde 5 milyon dolar vardı. Bu para nereden geldi, nasıl geldi bilmiyorum ama vardı.”


  ‘Esenboğa’da olay çıkardı’
  İlker Güven 8 Mart 2010’da eşinin kendisini eski bakan Orhan Birgit ile aldattığını öne sürüp Ankara Esenboğa Havalimanı’na baskın yaptırtmıştı. Sunahanım Güven bu olayı şöyle anlattı: “Boşanma davamız sürerken Esenboğa’ya ’Ben Sunahanım’dan boşandım, onu VIP listesinden çıkarın’ diye bildirimde bulundu. 8 Mart Kadınlar Günü için bana davet gelmişti. Ankara’ya gittim. Yanımda Orhan Birgit vardı. Esenboğa’ya gittiğimizde, İlker oradaydı. Bizi görünce, ’Bu kadın sahte kimlikle dolaşıyor. Onu yakalayın’ diye bağırdı. Polisler beni aldı. Henüz boşanmadığımız için VIP’i kullanma hakkım var. Kimliğimin sahte olmadığı anlaşılınca geçip gittim.”
  Vatan Gazetesi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Amiral eşinden ağır Forum Tarih
Amiral Karamürsel İlköğretim Okulu Bilgileri Kocaeli Karamürsel Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Mart 2012
Amiral Battı Oyunu Nasıl Oynanır Oyunların Tam Çözümü 22 Şubat 2012
Oramiral Vural Beyazıt İlköğretim Okulu Bilgileri İstanbul Beykoz İstanbul Tanıtımı 17 Nisan 2011
Amiral Turgut Reis İlköğretim Okulu Bodrum Muğla Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 15 Kasım 2010
Padişahın Amirali Barbaros Hayrettin Kitap Özeti Ernle Bradford Kitap Özetleri & E-Kitaplar 5 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş