Amerika bastırıyor İran meydan okuyor!

'Yurt Dışı Haberler' forumunda Dine tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Amerika bastırıyor İran meydan okuyor! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ABD, İran'ın nükleer programı konusunda ''güçlü'' bir mesaj alması gerektiğini söylerken, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad BM Güvenlik Konseyi'nde adeta ABD'ye meydan okudu..


  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ülkesinin yeni BM yaptırımları ile karşı karşıya olmasıyla ilgili olarak, ''deneyimler yaptırımların İran ulusunu yıldıramadığını göstermiştir'' dedi.
  ABD ve müttefiklerinin BM Güvenlik Konseyi'nde, uranyum zenginleştirme programını askıya alması için Tahran'a baskı yapılması amacıyla yeni yaptırımların onaylanmasını görüşürken Ahmedinejad, 1970 Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Antlaşması(NPT) hakkında düzenlenen BM konferansı için geldiği New York'ta bir basın toplantısı düzenledi.
  İran Cumhurbaşkanı, yeni yaptırımların, ABD Başkanı Barack Obama'nın İran'la diplomatik yolla ilgileneceği yönündeki kampanyasından vazgeçtiği anlamına geleceğini ifade etti.
  YAPTIRIMLARDAN KORKMUYORUZ
  Ülkesinin nükleer programı nedeniyle, ABD ve müttefiklerinin yaptırımlarına ve baskılarına direneceğini vurgulayan Ahmadinejad, ''Yaptırımları hoş karşılamazken, onlardan korkmuyoruz da. Atom bombasına ihtiyacımız yok ve başka bir ülkeyi asla tehdit etmedik. Eğer yaptırımlar onaylanırsa İran ve ABD arasındaki ilişkiler yeniden asla gelişmeyecek'' diye konuştu.
  Mahmud Ahmedinejad, Kuzey Kore'nin yaptığı gibi Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Antlaşmasından çekilmeyeceklerini belirtti.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Amerika bastırıyor İran Forum Tarih
Amerika ne zaman keşfedilmiştir kısaca Ülkeler Coğrafyası 10 Şubat 2017
Kuzey Amerika'da yetişen pamuğun İngiltere ekonomisine katkıları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 7 Şubat 2017
Amerikan bağımsızlık bildirgesini demokrasinin gelişimi açısından değerlendirme Sorular ve Cevaplar 1 Nisan 2014
Güney Amerika Coğrafyası Hakkında Bilgi Ülkeler Coğrafyası 9 Temmuz 2013
2013 Palmyra Atoll, Amerika Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 16 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş