AMD Yeni İşlemcilerini Piyasaya Sürdü

'Bilim & Teknoloji' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  AMD Yeni İşlemcilerini Piyasaya Sürdü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  AMD, iki yeni çift çekirdekli masaüstü işlemcisini duyurdu. Athlon II X2 250 ve Phenom II X2 550 Black Edition işlemciler 45 nm mimarileriyle kullanıcılarla buluşacak.
  AMD, 10 yıldır piyasada bulunan Athlon işlemcisi yenilendi. 45 nm mimarisine sahip olan ve AMD Athlon II X2 250 olarak adlandırılan bu yeni işlemci yüksek performans ve verimlilik arayan kullanıcılar için geliştirildi. Athlon X2 250, daha doğrusu AMD yonga seti ve tümleşik grafik işlemcisi bulunduran AMD platformlar için düşünülüyor. Yani çok yüksek bir performans’a ihtiyaç duymayan kullanıcıların ilgisini çekmek için geliştirildi.
  65 Watt’lık güç tüketimine sahip olan bu işlemci, temel görevler yürütürken güç tüketimini %50 oranına kadar düşürmesi ile ilgi çekiyor. 3 GHz’lik bir saat frekansına sahip olan Athlon X2 250, Windows 7MD PowerNow! 3.0 adlı enerji yönetim sistemini çok daha etkili kullanabiliyor. İşte bu özellik PC sistemin daha sesiz ve serin olmasını sağlıyor.

  işletim sistemi ile kullanıldığında A
  [​IMG]
  Athlon II X2 250, 2 x 1 MByte L2 önbelleğe sahip. Phenom II ile farkı L3 önbelleğinin olmaması.

  3.1 GHz’lik saat frekansında çalışan Phenom II X2 550 Black Edition işlemcisi, çok daha fazla performans arayan kişiler için geliştirildi. 2x512 KByte L2 ve 6 MByte L3 önbelleğe sahip olan ve Overclock tutkunlarına da hitap eden bu işlemci Dragon platformuna yeni bir soluk getiriyor. AMD OverDrive 3.0 teknolojisini destekleyen bu işlemci, Overclock işlemini hızlı ve kolayca yapıyor.

  [​IMG]
  Black Edition çarpan kilidine sahip değil. Fiyatı yaklaşık 110 Dolar olmasi bekleniyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş