Amasya - Merkez - Aydınca Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Amasya - Merkez - Aydınca Lisesi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Amasya - Merkez - Aydınca Lisesi

MİSYONUMUZ

Milli Eğitimin Temel Amaçları ile okulumuz için belirlenmiş olan eğitim - öğretim programını, çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak; öğrencilerin ihtiyaçlarını, ilgilerini ve kabiliyetlerini ortaya çıkaracak eğitim ortamını hazırlamak; onların psikolojik, sosyal, kültürel, ekonomik gereksinimlerini karşılayacak ortam hazırlamak; okulda eğitim - öğretimin kalitesini artırmak ve öğrencileri bir üst öğretim kurumuna hazırlamak temel görevimizdir.

VİZYONUMUZ

Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, ülkesini seven ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmayı amaçlayan; dünyaya dar bir pencereden bakmak yerine merak eden, sorgulayan, araştıran ve özgün fikirler üretebilen; içinde yaşadıkları toplumun kendilerinden beklediği vatandaşlık hak ve sorumluluklarının bilincinde, demokratik yaşamın getirdiği ilke ve değerleri benimseyen bireyler yetiştirmek; çevresinde eğitim, bilim ve kültür merkezi olmak.

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Aydınca Lisesi / AMASYA
    Tel: 0 (358) 224 00 22 Faks: 0 (358) 224 06 24

Yükleniyor...