Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu Konak İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 15 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu Konak İzmir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu Hakkında - Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu Tanıtım - Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu Resimleri - Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

  Namık Kemal Lisesinin Bahçesinden ayrılan 6 dönümlük bir alanda oluşan okulumuz şu anda 4 ayrı bloktan meydana gelmiştir.

  Namık Kemal Lisesinin Ortaokul sınıfları 1965-1966 öğretim yılı başında ayrılarak Barbaros Ortaokulu adı altında bağımsız olarak öğretime başlamıştır.Şimdiki A Blok binamızın yapımı bittikten sonra Bakanlık emirleri gereğince Öğretmenler Kurulu marifetiyle okul adının yeniden saptanması istenir.Öğretmenler Kurulu Alsancak semtinde başka Ortaokul bulunmadığından okulun adının ALSANCAK ORTAOKULU olmasını önerir.Öneri Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanarak 07.Ocak.1966 tarih ve 1993 sayılı Tebliğler dergisinde yayınlanır.O tarihten sonra Alsancak Ortaokulu olarak eğitim öğretime hizmet vermeye başlar.

  Okulun ilk Müdürü Lütfi Dağlar'dır.Namık Kemal Lisesi erkek lisesi olduğundan Alsancak Ortaokulu ilk öğretim yılında karma öğretime başlamış ve kız öğrenci kayıt edilmiştir.Alsancak Ortaokulunun ikinci Müdürü Aysal Aytaç'dır.1966-1967 öğretim yılında Koruma Derneği kurulur ve okulun ihtiyacı olan araç ve gereçler tamamlanır.1969 Haziran ayında üçüncü Müdür Ertuğrul Yasakçı atanır.

  Çevrede öğrenci sayısının artışı nedeniyle okul bahçesine 4 derslik ek bina yapımına 1976 yılında başlanır.Şu anda D blok adı altında hizmet veren binamız 1977 yılında iş atölyesi laboratuvar olarak hizmete girer.

  İlköğretim uygulaması nedeniyle okul bahçesinden bir bölüm ayrılarak İzmir Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından yaptırılan MELİH ÖZAKAT İLKOKULU adıyla eğitime başlar.

  Çevrede öğrenci artışı ve Alsancak Ortaokuluna yoğun talep dolayısıyla ek binaya ihtiyaç duyulmuştur.Şimdiki B blok binamızın yapımına 1985 yılında başlanmış 1987 yılında bitirilerek eğitim öğretime başlamıştır.

  1997 yılında zorunlu eğitimin 8 yıla çıkarılması dolayısıyla okulun adı ALSANCAK İLKÖĞRETİM OKULU olmuştur.Alsancak semtinde giderek öğrenci azalması sebebiyle Alsancak İlköğretim Okulu ile Melih Özakat İlköğretim Okullarının birleştirilmesi İzmir Valiliğince onaylanmıştır.01.07.2002 tarihinde birleştirilen okulların yeni adı ALSANCAK MELİH ÖZAKAT İLKÖĞRETİM OKULU olmuştur.

  Okulların birleştirilmesi ile okul Müdürlüğüne Alsancak İlköğretim Okulu Müdürü Sevgi ALTINKILIÇ devam etmiştir.Eski Melih Özakat İlköğretim Okulu ana binasına da C blok adı verilerek eğitim öğretime devam edilmektedir.

  Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Okulun Bulunduğu İlçe: Konak
  Okulun Telefonu: (0232) 4648036
  Okulun Faksı:
  Okulun Adresi: Aliçetinkaya Bulvari No: 42 Alsancak
  Okulun Web Adresi:
  www.alsancakmelihozakat.k12.tr
  Okulun E-Posta Adresi:
  alsancakmelihozakat@hotmail.com
  Okulun Müdürü:
  Okulun Ulaşım Bilgileri:
  Metropol İçi / Dışı : İçi
  Ulaşım Durumu : Karayolu
  Lojman Durumu: Yok
  Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


  Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu Resimleri :

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alsancak Melih Özakat Forum Tarih
Mazruf Kitabı - Edibe Alsancak Kitap, Resim ve Dergi 3 Temmuz 2012
Alsancak İlköğretim Okulu İstanbul Avcılar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Alsancak Köyü Hakkında Bilgi Akçaabat Trabzon Trabzon Tanıtımı 17 Haziran 2010
Alsancak İzmir Tanıtımı 22 Mart 2009
Melih Selçuk Hayatı Hakkında Kısa Bilgi Sanatçı Tanıtımları 22 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş