Alonso'dan tehdit!

'Diğer Spor Dalları' forumunda Siraç tarafından 4 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Alonso'dan tehdit! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alonso'dan tehdit!

  Çifte dünya şampiyonu İspanyol Fernando Alonso FIA'yı standart motor uygulamasına geçilmesi durumunda 2010 yılında emekli olmakla tehdit etti. Alonso bu uygulamanın Formula1'in heyecanını öldüreceğini de iddia etti.

  [​IMG]03 Aralık 2008  [​IMG]

  Renault'nun çifte dünya şampiyonu İspanyol pilotu Fernando Alonso; takımlar arasındaki dengeyi sağlayabilmek amacıyla 2010 yılında standart motor uygulamasına geçilebileceğini açıklayan FIA'yı tehdit etti ve Formula1'in heyecanının öleceğine inandığı için emekliliği tercih edebileceğini dile getirdi.

  2005 ve 2006'da Fransız takımıyla şampiyonluğa ulaşan Alonso; FIA'nın getirmeye çalıştığı yeni uygulamaların ardından F1'in teknik anlamda geri gideceğini iddia etti ve "2005'te 1000 beygirlik V10 motoruyla yarışıyorduk ve bu çok heyecanlıydı, sınırları zorlayan bir aracımız vardı. Her takım bu seviyeye gelemeyeceğine göre bizler geri gitmek zorunda kalacağız. Formula1 sınırları zorlayan bir spor olduğu için bu kadar seviliyor, heyecanı öldürmek ne kadar doğru olur bilemiyorum" dedi.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş