Alonso: "Renault'ta Tek Amaç Şampiyonluklar"

'Diğer Spor Dalları' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 20 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Alonso: "Renault'ta Tek Amaç Şampiyonluklar" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fernando Alonso, 2009 sezonu için hem takımı hem de kendisinin tek amacının her iki şampiyonluğu da kazanmak olduğunu söyledi.
  İspanyol pilot, sonlarında güçlü performans ve sonuçlar ortaya koyduğu 2008 sezonunu 5. sırada tamamlamıştı.

  Bu sene gelen radikal kural değişiklikleri ile birlikte Alonso, takımının tekrar şampiyonluklar için mücadele konusunda büyük bir şansının olduğunu düşünüyor.

  Alonso 2005 ve 2006 senelerinde Renault ile iki dünya şampiyonluğu kazanmıştı.

  Alonso: "Şu anda Flavio, ben ve bütün takım olarak gerçekten iyimser olduğumuzu düşünüyorum. 2009 için tek hedef, pilotlar ve takımlar şampiyonluğunu kazanmak. Her iki şampiyona da hedef."

  "Herkes buna odaklanmış durumda ve rüzgâr tünelinden, motor dinamosundan ve herşeyden elde ettiğimiz bütün sonuçlar, beklediğimizden daha iyimser."

  "Sonuçlar tahmin ettiğimizden daha iyi. Bu yüzden herkes oldukça motive durumda. Ama asla ne olacağını bilemesiniz. Sene sonun şampiyon olmak için bir kaç etkene ihtiyacınız vardır. Ama umarım ilk yarışta en azından podyum mücadelesinde yer alırız"

  "Eğer şampiyonluğa ihtiyacımız olmazsa, hayal kırıklığı yaratan bir sezon olur. Açıkçası 3-4 yarış geçtikten sonra bir yere varamadıysanız, snorasında hedeflerinizi değiştirmek zorunda kalırsınız. Ama şu anda Ocak yaında, gerçekten ama gerçekten iyimser olmalısınız. ve biz şimdi öyleyiz"

  Takım patronu Flavio Briatore de Alonso'nun şampiyonluk mücadelesinde olacağını düşünüyor.

  Briatore: "Geçen sene sezon sonunda (zirve mücadelesinde) vardı. Bu sezon da orada olmaması için herhangi bir sebep yok."

  "Aracı geliştirdik ve eğer geçen sene şampiyona Mart'ta değil de Haziran'da başlamış olsaydı, takvimde bir hata olsaydı, orada olacaktık. Ne yazık ki Mart'ta başladı. Şimdi de Mart'ta başlayacağını biliyoruz. Takımdaki herkes, ilk yarışın Mart'ta olduğunu biliyor"

  Briatore ayrıca, kural değişikliklerinin Renault'un momentumuna engel olmayacağına inanıyor.

  Briatore: "Öyle düşünmüyorum. Geçen sene olanlar, sezon içinde aracı muazzam bir şekilde geliştirmemizdir. Nedeni, normal performansımıza geri dönmemizdir."

  "Michaelin'den Bridgestone'ye geçmemizin ardından 2006 (sonu) ve 2007'ten itibaren korkunç bir sene geçirdik. O zamanda neden yanlış doğrultuda ilerlediğimizi anlamıyorduk"

  "Yanlış temelden bayşlayarak ilerlemek bize 6-7 aya mâl oldu. Kumdan bir kale inşa etmek gibi bir şeydi. İyi görünüyor ama sonunda çöküyor."

  "Geçen sene Renault'un olağan işleyişine geri döndük. Çünkü neler olduğunuanladık ve sezon içerisinde çarpıcı bie şekilde geliştik. Test ettiğimiz herşey doğruydu. son. Aracı, aynı felsefe ve aynı prensiplerle oluşturuyoruz. İyi bir iş çıkardığımızdan çok eminiz. Gelecek sene rekabetçi olmamamamız için herhangi bir sebep göremiyorum"

  Adı sürekli Ferrari ile geçen Alonso, REnault ile geçireceğini güçlü bir senenin, geleceği konusunda ortaya atılan söylentileri sona erdireceğini düşünüyor.

  Alonso: "4-5 senedir bunlara (Ferrari söylentilerine) cevap veriyorum"

  "Umarım bu sene, bu sorular hakkında biraz daha rahat olmayı umuyorum. Eğer yarışlar kazanır ve şampiyonluk için mücadele edersek, Ferrari'yi unutacağız. Bu benim amacım. Çünkü gerçekten 2009'a odaklandım ve hiç olmadığım kadar motive ve hazır durumdayım"

  "Bütün bu değişikliklerle birlikte araca oturmayı dört gözle bekliyorum. Ve 2010, 2011 veya 2012 hakkında konuşursak bunlara cevap vermek gerçekten zor. O kadar uzağa bakmıyorum"
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alonso Renault'ta Amaç Forum Tarih
Alonso, Kış Aylarında Yaklaşık 3.5 Kilo Kaybetti Diğer Spor Dalları 20 Ocak 2009
Fernando Alonso Resimleri - Fernando Alonso Fotoğrafları Spor ve Sporcu Resimleri 19 Ocak 2009
Alonso'dan tehdit! Diğer Spor Dalları 4 Aralık 2008
Fernando Alonso (Fernando Alonso Kimdir? - Fernando Alonso Hakkında) Yerli - Yabancı Sporcular 23 Ekim 2008
Bild: 'Alonso Renault'da kalıyor' Diğer Spor Dalları 12 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş