Alonso lastiklere özel test istiyor

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Alonso lastiklere özel test istiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eski dünya şampiyonu Fernando Alonso, Renault'nun, lastiklerden maksimum verimi alarak rakiplerine karşı avantajlı konuma geçebilmek için Monza testleri sırasında lastik verimine ilişkin uygun testler yapmasını istedi.


  Nelson Piquet'nin Almanya'da güvenlik aracı periyodunun ardından daha iyi bir hız sergilemişti. Takım, yavaş geçen birkaç tur sonrasında, Piquet'nin lastiklerinin daha uzun mesafelmerde istikrarını iyileştirdiğine inanıyor.

  Bu yüzden Alonso ve Piquet'nin Macaristan ve Valencia'da Cumartesi sabah antremanlarında, lastikleri hazırlamak için yavaş hızlar yaptığı belirtiliyor.

  Serbest antremanlardaki testlerin yararlı olup olmadığı sorulan Alonso, bundan emin olmadığını ve uygun bir değerlendirmeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

  Alonso, "Bilemiyoruz. Macaristan'daki sonuçlar normalden daha iyiydi. Lastiklerin ortaya koyduğu performanstan oldukça memnunduk. Pazar günü de aynı şey oldu. Çünkü Macaristan'daki yol tutuşu yüksekti" dedi.

  Bununla birlikte Monza'daki testlerde takımın daha kesin karşılaştırmalar yapabilecek denemeler gerçekleştirmesini isteyen Alonso, Cuma ve Pazar günleri arasındaki farkları da dikkate alınarak doğru bir testin yapılması gerektiğini söyledi.

  Bu arada diğer takımlar da Renault'nun lastik yönetimine ilişkin testlerinden haberdar ancak henüz benzer bir uygulamaya geçmiş değiller.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alonso lastiklere özel Forum Tarih
Alonso, Kış Aylarında Yaklaşık 3.5 Kilo Kaybetti Diğer Spor Dalları 20 Ocak 2009
Alonso: "Renault'ta Tek Amaç Şampiyonluklar" Diğer Spor Dalları 20 Ocak 2009
Fernando Alonso Resimleri - Fernando Alonso Fotoğrafları Spor ve Sporcu Resimleri 19 Ocak 2009
Alonso'dan tehdit! Diğer Spor Dalları 4 Aralık 2008
Fernando Alonso (Fernando Alonso Kimdir? - Fernando Alonso Hakkında) Yerli - Yabancı Sporcular 23 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş