Aloe Veranın (Sarısabır) Faydaları Yararları

'Şifalı Bitkiler' forumunda Dine tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Aloe Veranın (Sarısabır) Faydaları Yararları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aloe Veranın (Sarısabır) Faydaları Yararları

  Aloe Vera (Sarısabır) Bitkisi: Daha çok sıcak bölgelerde yetişen, yaprakları oldukça yüksek bir sapın tepesinde rozet biçiminde toplanmış bulunan bir süs bitkisi ve bu bitkinin etli ve kalın yapraklarından çıkarılan, kırmızımtırak esmer renkli, hekimlikte ve boyacılıkta kullanılan bir maddedir. Aloe Vera; Sarısabır, Öd Ağacı ve Azvay olarak da bilinir. A, C, E ve B grubu vitaminleri ile Selenyum, Demir, Mangan, Magnezyum, Kalsiyum, Çinko, Bakır, Fosfor, Potasyum gibi mineraller içerir.

  Aloe Veranın Faydaları: Aloe Vera besin değeri yüksek bir bitkidir. Vücudu kuvvetlendirir. Sindirimi kolaylaştırır. Safra söktürür. Müshil etkisi gösterir ve kabızlığı giderir . Mide rahatsızlıklarına karşı faydalıdır. Yanık ağrılarını azaltır. Deri iltihabı, güneş yanıkları, egzama ve böcek sokmalarında faydalıdır. Cilt bakımı için de kullanılan Aloe vera, yıpranmış ciltleri nemlendirir ve onarır.

  Aloe Vera nasıl kullanılır? Sarısabır sirke ile karıştırılarak saç dipleri ovulursa saç dökülmesini azaltır.

  [​IMG]
   

 2. Dine

  Dine Özel Üye

  ALOE VERA’NIN BAZI HASTALIKLARDA OLAN UYGULAMA ŞEKLİ

  Aloe Vera’nın bitkisel jeli içten ve dıştan olmak üzere birçok şekilde uygulanır.

  Aloe’nin tarihi boyunca A dan Z ye birçok hastalık, problem, ve tedavisi ortaya çıkmıştır.
  Alerji, astım, alterik yetmezliği, AİDS, basur, uykusuzluk, gözde arpacık, bağırsak sancısı, deri iltihabı, içeriye doğru büyüyen tırnak, deri dokusu ile ilgili problemler,ısırgan otu yarası, sinek ısırması, şeker hastalığı, depresyon, egzama(mayasıl), yanıklar, baş dönmesi, yağ bezesi, fazla salgı üretimi, baş ağrısı, çeşitli fistüller, deride kabarma, kurt kovma, çıkık, kaynar suyun dökülmesiyle meydana gelen yara, mantar, mide sancısı, pankreasla ilgili problemler, uçuk, berelenme,( sıyrıklar), bronşit, idrar torbası enfeksiyonları, kiriş enfeksiyonu, dişeti kanaması, kas krampı, kas tutulması (adale ağrısı), eklem ağrıları, kemoterapi, kellik, kepek, isilik(lekelenme), öksürme, tırnak hastalıkları, leukemi, miskin hastalığı(cüzam), ateşlenmenin yanında oluşan kabarmalar, bademcik iltihabı, ciğer yetmezliği, üşütme, multiplex-skleroz, güçlükle nefes alma,yılancık, su toplaması, kepekli liken, prostat problemleri, radyoaktif ışın yüzünden meydana çıkan hastalıklar, kurumuş cilt, böcek sokması, asitli mide bozulması, ağız fistülleri, göz problemleri, ak basma, siğil(et beni), sarılık, peklik, kıl kökü iltihabı, doku yenilemesi, aft, apse(çıban),vücut temizlemesi, gebelik izleri, tüberkiloz, trahom, kangren, kansızlık, tansiyon bozuklukları, çürük, kesilme, kalın bağırsak iltihabı, dizanteri, böcek enfeksiyonu, varis.

  [​IMG]

  Harici uygulayınca:
  Aloe Vera yaprağından elde edilen taze jel harici uygulamalar için idealdir (cilt bakımında, eklem ve romatizma ağrılarında,alerji ile ilgili problemlere karşı). Yaralar ve yanıklar için ilk yardım amacıyla kullanıldığında çok yararlıdır. Kanın pıhtılaşmasını hızlandırıcı etkisi vardır, yarayı dezenfekte eder ve yaranın kaynamasını hızlandırır. Bu bitkiye her zaman ulaşmak mümkün değildir (şans eseri bugün artık mükemmel, stabilize edilmiş, üstelik %99 saf jel içeren ürünlerde piyasaya sunulmaktadır).

  Dahili uygulanınca:
  Sıvı halindeki, içmeye uygun Aloe Vera jeli birçok vitamin ve madeni madde taşıyan mükemmel bir beslenme tamamlayıcısıdır. Bağışıklık sisteminin, mide ve bağırsak traktüsünün harika düzenleyicisidir (bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirimi ve vücudun zehirden arınmasını kolaylaştırır). Kan dolaşımını ve lenf bezlerinin çalışmasını, böbrek, ciğer ve safra kesesinin fonksiyonlarını arttırır. Eklem iltihabı ve romatizma ağrılarını azaltır. Psikolojik ve fiziki dengeyi düzeltir, güçlendirir.

  Alerjiler:
  Aloe Vera jelinin alerji ve sinek ısıtmaları yüzünden ortaya çıkan kaşıntı hissini ve bunun yan etkilerini azalttığı kanıtlanmıştır. Hem insanlarda hem de hayvanlarda iyileşmeye yardımcı olur.

  Astım ve Bronşit:
  Nefes alma zorluğu, öksürük durumunda Aloe birinci sınıf bir üründür ya da buğu maddesi olarak rahatsız eden, hava borusunda oluşan salgıların yok edilmesine yardımcı olur. Astım hastalıklarının azalmasını sağlar ve rahatsız eden yan etkiler meydana çıkmadan kronik bronşiti tedavi eder.

  Cilt Hastalıkları:

  Aloe Vera’nın ideal kullanım alanlarından biri de cilt bakımı ve cildiyedir. Eski çağlardan beri yağ bezesi oluşumunun ( yağ bezlerinim gözenekleri tıkaması ), uçuk, kepekli liken, egzama, bulaşıcı mantar hastalıkları, cilt lekelerinin ve ateş uçukları kabarcıklarının tedavisinde oldukça yararlıdır.

  Yanıklar:
  Yanıkların tedavisinde Aloe ile çok başarılı sonuçlar alınmıştır. Yanığın oluşma şeklini ayırmak-sızın (ateş, donma, kaynar su, radyasyon, elektrik akımı), Aloe acıları dindirir, dezenfekte eder, dokuları yeniler, daha komplike durumların ortaya çıkmasını önler. (Dr. Martin Robson ve Dr. J.P. Heggers – Yanık Yaralar Mekezi, Chicago ).

  Eklem İltihabı, Romatizma ağrıları:
  Aloe’yle banyo yapmak eklem iltihabını ve romatizma yüzünden hissedilen ağrıları azaltır. Ağrı yapan bölgeye Aloe Vera’dan yapılan jelle ya da Aloe içeren krem ile uygulanan hafif masaj ve bununla aynı zamanda uygulanan Aloe içecek kürü de önerilir. (Aloe ile uygulanan yerel tedavi, ağrıları dindirir
  ve bazı hastalarda harici uygulamayla birlikte yapılan yoğun kürden sonra eklemlerini yine eskisi gibi kullanabilmektedir.)

  Şeker hastalığı:
  Bu çok ciddi hastalığın ( kanda yüksek şeker konsantresi bulunması bedende ciddi fonksiyon karışıklıklarına yol açar ) en popüler belirtiler arasında yer alan ( kan dolaşımı bozuklukları yüzünden orta-ya çıkan ) yaralar ve ülser ( fistül) Aloe Vera jeli ile mükemmel şekilde tedavi edilir. Harici uygulama ile aynı zamanda uygulanan içecek kürü, aynı zamanda özel bir beslenme yöntemiyle kandaki şeker seviyesi azaltılabilir, zayıf ve yıpranmış beden tekrar dengeye sokulup yenilenebilir.

  Mide ve Bağırsaklar:

  Aloe Vera jeli sindirime yardımcı olur, bağırsak işlevini kolaylaştırır, mide rahatsızlıklarını yok eder, mide fistülünün çıkmasına karşı önlem alır ve iyileştirir. Zaman geçtikçe uygulanan içme kürü kalın bağırsak iltihabına ( kolit ) karşı mucizeler yaratır.

  Ciğer hastalıkları:
  Stabilize edilmiş Aloe Vera jel – içecek halinde – ciğer hastalıklarının ( ciğer enfeksiyonları, alkollü ve yağ ciğeri ) mükemmel ilacıdır. Ciğerin fonksiyonlarını arttırır, ciğer şırınkının oluşmasın önler.

  Göz hastalıkları:
  Aloe’nin göz hastalıklarının tedavisindeki ve göz hastalıklarını önlemedeki yararlı etkisi uzun süredir bilinmektedir. (Vladimir Filatov, Rus göz doktoru – Kornea implantasyonu izcisi - çok dinamik bir araştırmacıydı, şifalı otları ve geleneksel halk tedavi yöntemlerini her zaman tetkik etmiştir. Biostimüle edilmiş Aloe içerikli ürünleriyle sayısız hastayı tedavi etmiştir.) Aloe görmeyi düzeltir, iyileştirir ve stabilize eder, gözü bozan zararlı etmenlere karşı olumlu etki göstermekte, zarar veren ( UV ) ışınlarını yutar.Sadece birkaç damla bile hastalık belirtilerini azaltır, dezenfekte eder ve sakinleştirici etki gösterir

  Tüberküloz:

  Aloe ürünleri başlangıçtan itibaren tüberkülozun geleneksel ilaçlarına girmektedir. ( Rus doktorlar kaynatılmış Aloe yapraklarıyla buğu yaparak ve hastalarına içme kürü reçetesi yazarak iyi sonuçlar almışlardır.)

  Bağışıklık sistemiyle ilgili hastalıklar ( ör. Kanser, AİDS):
  Aloe Vera jeli bağışıklık sistemiyle ilgili hastalıklara karşı pozitif etki göstermektedir, çünkü bünyemizin hastalıklara karşı gelme gücünü arttıran bir çok etkili madde içermektedir. Bazı veriler göre iyi fiziksel durum AİDS belirtilerinin oluşmasını geciktirebilir, bu yüzden uygun beslenme alışkanlığı ( ve besin tamamlayıcı maddeler kullanımı ) hastanın durumunu daha iyi yapabilmektedir.
  Kliniklerde yapılan araştırmalar sonucu Aloe Vera’nın mükemmel bileşimi nedeniyle doğal karşı
  gelme sistemini güçlendirdiği ve böylece HİV virisünün yayılmasını durdurduğu kanıtlanmıştır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aloe Veranın (Sarısabır) Forum Tarih
Aloe Vera (Sarısabır) Nedir / Aloe Vera Hakkında / Aloe Veranın Faydaları Şifalı Bitkiler 28 Nisan 2009
Aloe Vera Nedir - Aloe Veranın Faydaları Yararları Kullanımı Şifalı Bitkiler 3 Şubat 2013
Aloe Vera Bitkisi Hakkında Bilgi Doğa ve Bitkiler 8 Eylül 2011
Mucize Bitki Aloe Vera(“Sarı Sabır”) Hakkında Bilgi Şifalı Bitkiler 22 Ekim 2010
Aloe vera Şifalı Bitkiler 27 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş