Almanya'da 1 milyon kişinin özel bilgisi çalındı

'İnternet ve Network' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Almanya'da 1 milyon kişinin özel bilgisi çalındı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Almanya'da 1 milyon kişinin özel bilgisi çalındı.

  1 milyon kişinin özel bilgisi çalındı
  Almanya'da sosyal içerikli sitelere üye olan yaklaşık bir milyon kişinin özel bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı. Almanya'nın VZ-Netwerke, MeinVZ, StudiVZ ve SchuelerVZ gibi sosyal ağ içerikli sitelerinin en büyük sunucusu VZ-Netwerke ise bu sayının on binlerce olduğunu savundu.

  Netzpolitik.org adlı internet forumunda çıkan habere göre, öğrencilere hitap eden SchuelerVZ sitesinin üye bir milyondan fazla kullanıcının tüm bilgileri kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı. MeinVZ, StudiVZ ve SchuelerVZ gibi toplam 15 milyon kullanıcısı olan sosyal ağ sitelerinin sunucusu VZ-Netwerke'nin basın sözcüsü ise bu olayı doğruladı, fakat sadece on binlerce kişisel bilgi çalındığının altını çizdi. Sözcüye göre, iki hacker, sitedeki bilgileri çalarak başkaları ile paylaştı.
  Federal Özel Bilgilerin Korunması Sorumlusu Peter Schaar, Berliner Zeitung'a yaptığı açıklamada, "Bu olay özel bilgilerin nerede paylaşılıp paylaşılmaması gerektiğini gösteriyor. İnternet ortamında olup çoğu kimsenin görebileceği bilgiler, suiistimallerden en zor korunabilecek bilgilerdir." dedi.
   

Bu Sayfayı Paylaş