Almanya ve Lichteinstein'den 8 Öğrenci ve 8 Öğretmen Nusaybin'de

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Almanya ve Lichteinstein'den 8 Öğrenci ve 8 Öğretmen Nusaybin'de konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Almanya ve Lichteinstein'den 8 Öğrenci ve 8 Öğretmen Nusaybin'de

  Arif Altunkaynak
  Avrupa Birliği Comenius Projeleri kapsamından Almanya ve Lichteinstein’den 8 Öğretmen ile 8 Öğrenci, Mardin’in Nusaybin ilçesine geldi. Anadolu Lisesiyle ortak proje yapan iki ülke okulları, Nusaybin’de bir hafta kalacak.
  Avrupa Birliği Ulusal Ajans Comenis Projeleri kapsamından Math Matter’s (Matematik sorunları) projesine dâhil olan Nusaybin Anadolu Lisesi, Almanya ve Lichteinstein’den gelen proje ortak okulları ağırlıyor.
  Proje kapsamından Nusaybin’e gelen Öğrenciler, Anadolu Lisesi öğrencilerin evlerinde kalırken, Öğretmenleri ise Nusaybin Kaymakamı Yücel Gemici ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzetin Aydın’ı ziyaret etti.
  [​IMG]
  Proje hakkında Anadolu Lisesi Müdürü Muhsin Cesur ve misafir öğretmenlerden bilgi alan Kaymakam Gemici, Avrupa Birliği Projelerinin öğrencilerimiz üzerinde olumlu etki bıraktığını belirtti. Öğretmenler daha sonran Kaymakamlık önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
  Öğretmenler, Kaymakam Gemici’den sonra ilçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın’ı ziyaret etti.
  Nusaybin’deki Eğitim durumu hakkında misafir öğretmenlere bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Aydın; “Yüz 30 bin Nüfuslu ilçemizde 32 Bin 500 öğrencimiz mevcut. Okullarımızın çocuğunun AB Programları kapsamında Avrupa’daki okullarla ortaklık kurmalarını arzuluyoruz. Bu projeler kapsamından ülkemize ve ilçemize gelmenizden dolayı çok mutlu olduk. Bu projeleri başlatırken hedefimiz, okullarımızın Avrupa’daki okullardan deneyim kazanmasıdır. Umarız karşılıklı bir etkileşim ve tecrübe meydana gelir. Biz sizin kadar şanslı değiliz. Okullarımız çok kalabalık ama buna rağmen okullarımızda bir kalite yakalamak, başarıyı üst seviyelere çıkarmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.
  [​IMG]
  — AVRUPALI ÖĞRENCİLER, NUSAYBİNLİ ÖĞRENCİLERİN EVİNDE KALIYOR
  Proje hakkında muhabirimize bilgi veren Nusaybin Anadolu Lisesi Müdürü Muhsin Cesur, ‘Matematik Sorunları’ Projesi kapsamında Almanya ve Lichteinstesin’den 8 öğretmen ile 8 öğrenciyi misafir ettiklerini bildirdi.
  Proje amacının; Matematik öğrenmede öğrencilerin yaşadığı sıkıntılara somut çözüm önerileri üretmek olduğunu kaydeden Cesur, misafirlerin bir hafta boyunca Nusaybin’de kalacağını sözlerine ekledi. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Almanya Lichteinstein'den Öğrenci Forum Tarih
Almanya ülkemize en fazla hangi ürünleri satar bizden ne alır Ülkeler Coğrafyası 26 Mart 2014
Almanya ile ekonomik ilişkilerimizin yoğun olmasında Türklerin etkisi nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Almanya'nın Osmanlı devletini kendi yanında savaşa sokmak istemesinin sebebi nedir? Tarihi Bilgiler 23 Ekim 2012
Ruhr Bölgesinin Almanya'nın en önemli madencilik ve sanayi bölgesi olmasının sebebi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Ekim 2012
2013 Almanya Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 26 Haziran 2012

Bu Sayfayı Paylaş