Alman otomotiv devi işbirliği için Türkiye'ye geliyor

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 29 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Alman otomotiv devi işbirliği için Türkiye'ye geliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alman otomotiv devi BMW, ihtiyaç duyduğu malzemeleri tedarik etmek için işbirliği yapmayı düşündüğü firmaların tesislerini incelemek üzere Türkiye'ye gelecek.

  BMW Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Herbert Diess, yeni projelerde Türk tedarikçileri ile işbirliklerini geliştirmek istediklerini vurgulayarak, önümüzdeki dönemde işbirliği yapmayı planladıkları firmaları ve tesislerini yerinde görebilmek için Türkiye'ye geleceklerini söyledi.
  Dünyanın en saygın otomobil markalarından BMW, organize ettiği 'Tedarikçi Günleri'nde Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) üyelerini ağırladı. 48 firmanın katıldığı Münih'teki 'BMW Tedarikçi Günleri'nde ilgi gören Türk firmalarından 8 tanesi ile görüşme kararı alan BMW, Türkiye'den yan sanayi tedarikini artıracak. Bugüne kadar 14 firmadan tedarik sağlayan BMW'nin 'Tedarikçi Günleri'nin ardından 8 firma ile daha işbirliği kararı alması, bu dünya markasında kullanılan Türk yan sanayinin ürün oranın artacağı şeklinde yorumlandı.
  Münih'te 'BMW Tedarikçi Günleri'ne katılan Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ile Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) üyeleri, bu dünya markasına tedariklerini artıracak ikili görüşmelerde bulundu. OİB Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Sabuncu, gerçekleştirdikleri ziyarette Türk otomotiv yan sanayisini tanıttıklarını ve BMW'nin Türkiye'den tedarikini artıracağına inandıklarını söyledi. TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kaya da Türk tedarikçilerinin özellikle Ar-Ge konusunda yaptıkları atılımları anlattıklarını ve BMW ile çalışmaya hazır olduklarını vurguladı.
  Yılda 1,3 milyon adet araç üreten BMW, 95 bin kişiyi istihdam ediyor. Bünyesinde Mini, Rolls-Royce ve motosiklet markalarını barındıran şirketin üst yönetimi, 'Tedarikçi Günleri' kapsamında bir araya geldiği Türk şirketlerin yetkililerinden fren diskleri, hidrolik sistemleri, filtreler, contalar, krank milleri, motor yağları, yedek parçalar, treyler, şaftlar, aks ve conta gibi ürünler tanıtılarak, kalite ile üretim kabiliyeti hakkında bilgi aldı.


  (CİHAN)


  AA
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş