Aliye Mutlu Kimdir - Aliye Mutlu Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Aliye Mutlu Kimdir - Aliye Mutlu Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aliye Mutlu Kimdir - Aliye Mutlu Resimleri - Aliye Mutlu Biyografisi - Aliye Mutlu Hakkında


  Aliye-Mutlu-Zerrin-Biyografisi-Kimdir.jpg

  Bulgaristan’ın Varna şehrinde doğdu. İlk orta ve Lise öğrenimini İstanbul da tamamladı.

  16 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarına yarı zamanlı Türk müziği nazariyatı bölümüne girdi. Gördüğü 2 yıllık eğitimin ardından aynı Üniversitenin tam zamanlı Opera-Şan bölümünü kazandı. Üniversite de eğitim aldığı sırada Bir film şirketine 50’nin üzerinde müzik besteledi. Opera-şan bölümünden lisans derecesi ile mezun olduktan sonra İngiltere’ye gitti. Yurtdışında pop müzik vokal etkinlikleri yorum ve repertuar üzerine çeşitli çalışmalar yaptı. Türkiye ye döndüğünde bir şiir albümünde 2 şarkı seslendirdi. ‘’Ne de olsa çocuk’’ isimli uzun metrajlı sinema filimin de oynadı ve aynı zamanda filimi müziklerini seslendirdi. 2004 te Halıcı midi yarışmasında seslendirdiği Zümrüt adlı beste ile 2. oldu. Galatasaray İTM okulunda özel dersler verdi. 5 bayan dan oluşan ‘’BandAliye’’ isimli grubu kurdu ve özel davetlerde solist olarak sahneye çıktı. Ahmet Ümit’in ‘’ Aşk Köpekliktir’’ müzikalinde oynadı ve ardından Almanya’ya gitti ve hip-pop çalışmalarında bulundu. Döndüğünde ‘’ Hayatım sana feda ‘’ isimli dizide rol aldı.


  Halen imaj studyolarında , Disney channel Türkiye, sinema ve dvd olarak yayınlanan Walt Disney filimleri ve çizgi filimlerinin şarkılarını seslendirmekte ve dublaj yapmakta, ‘’popüler vokal teknikleri ‘’ adlı özel derslerini vermekte ve ‘’Betterwings’’ adlı grubunda solist olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
  Aliye Mutlu ;14 Aralık 2007 Cuma günü gösterime giren ve başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Şener ŞEN ve Aslı Tandoğan’ın oynadığı ve müziğini walken beladi tarafından bestelenen yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı ‘’Kabadayı ‘’ filiminin solo şarkılarını söyledi.

  Ayrıca Nisan 2008 de çekimlerinin başlaması beklenen Türk –Avustralya ortak yapımı ‘’ Anzak ve Mehmetçik’’ filimin de önemli rollerden birini oynaması beklenmektedir.​
   

 2. süper ama doğum tarihi yok:(
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aliye Mutlu Kimdir Forum Tarih
Aliye Mutlu Resimleri - Aliye Mutlu Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 5 Ocak 2011
Yukarıumutlu Köyü Kemaliye Erzincan Erzincan Tanıtımı 18 Mart 2010
Aşağıumutlu Köyü Kemaliye Erzincan Erzincan Tanıtımı 16 Mart 2010
Friglerin kuruldukları yer ile ekonomik faaliyetleri arasında nasıl bir bağlantı vardır kısaca Tarihi Bilgiler 6 Ekim 2017
Ekonomik faaliyetlerin çeşitliliği nüfus dağılımını nasıl etkilemektedir? Eğitim Bilgileri 5 Ekim 2017

Bu Sayfayı Paylaş