Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 25 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

  1981-1982 Eğitim ve öğretim yılında,Ali Rıza Efendi İlkokulu olarak hizmete açılmış olup;5 derslik, iki idare odası,1 öğretmen odası,1 laboratuar,1 kütüphane bölümleri ile eğitime devam ederken 1997-1998 öğretim yılında 8 yıllık kesintisiz eğitim uygulaması nedeniyle okulun adı Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Aynı yıl sekiz derslikli ek bina ile birlikte ikinci kademe öğrencileri de eğitim ve öğretime başlamış olup, okulda 1 müdür,2 müdür yardımcısı,20 öğretmen,1 yardımcı hizmetli görev yapmaktadır.

  Ders araç ve gereçleri yönünden yeterli donanıma sahip olan okulda;18 derslik, 1 labaratuvar 1 Bilgi Teknoloji sınıfı ,1 iş atölyesi,1 çok amaçlı salon,rehberlik servisi,kütüphane,öğrenci kooperatifi, araç gereç odaları mevcuttur. Okulumuzda tam gün eğitim verilmektedir.

  OKULA ÖZEL İSİM VERİLME NEDENİ

  Ulu Önder,Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumunun 100.yıl dönümü kutlamalarının yapıldığı yıl içerisinde eğitim öğretime açılan okulumuza Atatürk'ün babasının adı olan ALİ RIZA EFENDİ ismi özellikle verilmiştir.

  OKULUN ÖZELLİKLERİ Sekiz yıllık kesintisiz eğitime geçilmesinden sonra okulumuza yakın olan ilimiz merkez köylerinden Hasanbey köyü öğrencileri okulumuza taşınmaktadır.

  Okulumuzun şehir merkezine çok uzakta kenar semtte olması,yerleşim yerinde tarım arazilerinin bol bulunması aşırı göç olayının yaşanmasına neden olmaktadır.Bundan dolayı öğrenci sayıları sürekli değişmekte devamsızlık olayları sıkça yaşanmaktadır.

  AMAÇLAR

  Atatürk ilke ve inkılaplarına ve Anayasanın başlangıcında ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı,Türk milletinin milli,ahlaki,insani,manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren ,ailesini,vatanını milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan ,insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan milli,demokratik,laik,sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek.

  Beden,zihin,ahlak,ruh ve bakımlarından dengeli ve sağlıklı bir şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere,hür ve bilimsel düşünme gücüne,geniş bir dünya görüşüne sahip,insan haklarına saygılı,kişilik ve teşebbüse değer veren,topluma karşı sorumluluk duyan,yapıcı,yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek.

  İlgi ve istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek,gerekli bilgi,beceri,davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığını kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak kişiler olarak yetişmelerini sağlamak

  » OKUTULAN SEÇMELİ DERSLER

  1-2-3-4-5-6-7 ve 8.Sınıflarda seçmeli dersler okutulmakta olup,hepsinde seçmeli ders olarak Bilgisayar dersi okutulmaktadır.6-7-8. sınflarda birer saat Spor Etkinlikleri dersi de seçmeli ders olarak okutulmaktadır.

  » ÖĞRENCİ BAŞARILARI

  Okulumuzun bulunduğu mahallede farklı kültüre sahip insanların bulunması aileler arasındaki kültür çatışmalarının sık sık yaşanması nedeniyle eğitime önem verilmediği için öğrenciler okula isteksiz gelmekte bu durumda başarıyı olumsuz etkilemektedir.Ayrıca ailelerin ekonomik durumlarının iyi olmaması,öğrencilerin derslerden artan zamanlarda çalışmak zorunda olmaları eğitim de başarıyı olumsuz etkilediği için ülke ve dünya çapında başarımız yoktur.Ancak öğretmen kadromuzun tamamlanması ve öğretmenlerin yaptıkları egzersiz çalışmaları neticesinde spor ve resim alanlarında il genelinde birincilik dahil başarılar alınmaya başlanmıştır.Eğitimde başarıyı arttırmak okulumuzda hafta sonları gönüllü kuruluşlar tarafından ücretsiz kurslar açılmıştır.Bu kurslarla her yıl başarımız biraz daha artmaktadır.

  VİZYON

  Bölgemizde Eğitim Öğretimde İdeal Bir Okul Olmak

  MİSYON

  Kendisini İfade Edebilen , Sosyalleşmiş İlgi ve Yetenekleri Doğrultusunda Üst Öğrenime Hazır Öğrenciler Yetiştirmektir.


  Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Okulun Bulunduğu İlçe: Tepebaşı
  Okulun Telefonu: 2223222066
  Okulun Faksı: 2223212805
  Okulun Adresi: FEVZİ ÇAKMAK MAH.AKTAŞLAR SK NO: 27 Tepebaşı Eskişehir
  Okulun Web Adresi: http://www.merkezalirizaefendi.k12.tr
  Okulun E-Posta Adresi: 968714@meb.k12.tr
  Okulun Müdürü: Hüseyin ÇEVİK
  Okulun Öğretmen Sayısı: 22
  Okulun Öğrenci Sayısı: 635
  Okulun Derslik Sayısı: 19
  Okulun Ulaşım Bilgileri: 12 Nolu Dolmuş ve Halk otobüsleri okulumuza gelmektedir.
  Metropol İçi / Dışı : İçi
  Ulaşım Durumu : Karayolu
  Lojman Durumu: Yok
  Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


  Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu Resimleri :

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Rıza Efendi İlköğretim Forum Tarih
Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın Aydın Tanıtımı 9 Mart 2011
Ali Rıza Efendi İlköğretim Okulu Buca İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Ağustos 2010
Önemli Telefonlar Su Arıza Konu Dışı Başlıklar 1 Ağustos 2012
Önemli Telefonlar Elektrik Arıza Konu Dışı Başlıklar 1 Ağustos 2012
Ali Rıza Tansu Kimdir - Ali Rıza Tansu Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 11 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş