Ali Ercoşkun Kimdir - Ali Ercoşkun Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ali Ercoşkun Kimdir - Ali Ercoşkun Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ali Ercoşkun Biyografisi
  Ali Ercoşkun Özgeçmişi
  Ali Ercoşkun hayatı


  Ali Ercoşkun (1971-)


  1971 Bolu Yukarısoku nüfusuna kayıtlıdır.
  1976 yılında 27 Mayıs İlköğretimde İlkokulu, Yukarısoku, Karacasu ve son olarak Sakarya ilköğretim okulunda okudu. 1980-93 yılları arasında Karacasu'da yaşadı.
  50. Yıl Ortaokulu ve sonrasında Bolu Atatürk Lisesi'nden mezun oldu.
  1987 yılında Boğaziçi Üniversite Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazanan Ali ERCOŞKUN, siyasete de ilk olarak üniversite yıllarında adım attı. Ercoşkun, Boğaziçi Milli Gençlik Vakfı'nı bir arkadaşı ile kurarak hayata geçirdi.
  1989 İstanbul Seçimlerinde ve o tarihten bu yana bütün seçimlerde aktif görev aldı.

  Okulunu bitirdikten sonra Bolu'ya dönerek, Ercoşkun Bilgisayar firmasını kurdu. Bilişim sektöründe Türkiye'nin önde gelen girmaları arasında yer aldı.
  1992 yılında Refah partisi Bolu İl Yönetim Kurulu'na seçilen ERCOŞKUN, Başkan Yardımcısı ve halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerini parti kapatılıncaya değin sürdürdü.
  Erdemliler Hareketi ile birlikte Ak Parti kuruluş sürecinde Bolu Merkez'de atif görev alan Ali ERCOŞKUN sırasıyla; 2002-2003 yılında Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı, 2004 yılında Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı, 8 Şubat 2009'da Bolu İl Başkanlığı'na atanması sebebiyle inandığı ve savunduğu değerler doğrultusunda siyasetin her aşamasında bulundu. Bu süreçte tüm seçimlerde aktif olarak çalıştı. SKM Başkanlığı'na verilen tüm görevleri yerine getirdi.
  Sivil Toplum hareketlerinin de önemine inanan Ercoşkun, İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği 2. Başkanlığı ve üyeliğinde bulundu. BURA (Boğaziçi Üniversiteliler Derneği) Kurucu üyeliği ve Mimar Sinan Vakfı Bolu Şubesi Kurucu Başkanlığı'nda bulundu. Ercoşkun uzun yıllardır da İHH ve Deniz Feneri Gönüllüsüdür. Mayıs ayı 2009 yılında yapılan Ak Parti Bolu kongresinde İl başkanı seçilen Ercoşkun 24'üncü dönem milletvekilliği için görevinden istifa etmişti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ercoşkun Kimdir Ercoşkun Forum Tarih
Karahanlılar kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Gazneli kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Türkiye Selçuklu Devleti kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Ahmet Kutsi Tecer kimdir hayatı ve edebi kişiliği kısaca Biyografi & Otobiyografi 18 Ocak 2017
Kaşgarlı Mahmut kimdir hayatı kısaca Biyografi & Otobiyografi 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş