Alexa'da Yükselmek Üst Sıralara Çıkmanın İpuçları

'Webmaster Genel' forumunda DeMSaL tarafından 18 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Alexa'da Yükselmek Üst Sıralara Çıkmanın İpuçları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alexa Sıralamasında Yükselmek - Alexa'da Üst Sıralara Çıkmak

  Alexa’nın siteleri kendi algoritmasına göre bir sıralamaya koyduğunu biliyoruz.Sitede kalma oranı,kaliteli ziyaretçi,sayfa gösterimi,alexa toolbar vs. faktörler bir sitenin alexa değerinin belirlenmesinde kullanılmaktadır.Genel olarak alexa sıralamasına baktığımızda değeri yüksek olan sitelerin; kaliteli ziyaretçiye sahip,geniş kitlelere hitap eden,içerik bakımından zengin siteler olduğunu görüyoruz.Durum böyle olunca alexa ile google arasında bir bağlantının olduğunu düşünmek kaçınılmaz oluyor.Alexa’nın sitelere sıralama verirken kullandığı faktörleri google’ında kullandığını görüyoruz.Yani alexa değeri yüksek olan bir site google dostu site olarak ta tanımlanabilir.

  Durum böyle olunca webmaster’lar sitelerinin alexa değerlerini yükseltmek hususunda birçok çalışma yapıyorlar.Sanal hit alma,iframe hit alma,çeşitli alexa taktikleri kullanma vs. bunlardan birkaçı.Makalemizde basit olarak alexa yükseltme konusunda bilgiler sunmaya çalışacağım.

  Alexa yükseltme konusunda yapılabilecek en basit şeyler şunlardır;

  1) Sitenizi genel olarak webmaster’lara yönelik konu içeren sistemlere yönelik açın.Çünkü webmaster’ların % 90′ında alexa toolbar yüklüdür.Alexa toolbar kullanan kişilerin sitenize girdiklerinde alexa değerinizin yükseldiğini göreceksiniz.

  2) Hangi sitenizin alexa değerini yükseltmek istiyorsanız o sitenize alexa değerinizi gösteren widget ekleyin.Bu işlem oldukça önemli bana göre.

  3) İçeriğiniz ne olursa olsun ziyaretçiyi sitenizde uzun süre tutmaya bakın.Mesela kaliteli,ilgi uyandıran videolar,yazılar yayımlayın.Ziyaretçiyi sitesinde 1 dakika tutan ile 10 dakika tutan bir sitenin alexa değerleri arasında dünyalar kadar fark vardır.

  4) Sitenize gelen ziyaretçiye alexa toolbar yüklemesi konusunda uyarılarda bulunun.Alexa değerinin yükselmesinde toolbar önemli faktörlerden birisidir.

  5) Hit sağlayan çeşitli sistemlerden hit satın alabilirsiniz.Düzenli olarak alacağınız hit alexa değerinizi yükseltecektir.Bu tür hit satan sistemlere hitcanacavari.com-ebesucher.de örnek olarak verilebilir.

  İşte bu yazdıklarımız temel olarak alexa konusunda yükselmeye yardımcı işlemler.Bunların dışında alexa yükseltme konusunda yapılan çeşitli illegal aktiviteler vardır fakat bu tür şeyleri önermiyoruz.Alexa’sı yüksek olan bir siteye her zaman daha çok önem verilir.Link satmaya kalksanız alexa değeri sizden yüksek olan bir siteden daha çok link alan çıkar ama sizin değeriniz düşük olduğu için alıcınız çıkmayabilir.Sırf alexa değeri için link alan kişilerin olduğunu kesinlikle unutmamalıyız.
  SerdalAltundal Arkada$ımıza Te$ekkürLer.
   

 2. avatar

  avatar Üye

  eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

 3. sawyer_34

  sawyer_34 Yeni Üye

  alexada yapılan değerlendirmelerde önemli bir iki gün arayla farklı kişilerin değerlendirmesini rica edin derim bende :)
   

 4. sawyer_34

  sawyer_34 Yeni Üye

  alexa da yapılan değerlendirmelerde önemli. orada mümkün olduğunca başkalarına siteniz için oy kullandırıp yorum yaptırın :)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alexa'da Yükselmek Üst Forum Tarih
Yükselmek İle İlgili Özlü Sözleri - Yükselmek Özdeyişler Güzel Sözler-Mesajlar 17 Temmuz 2011
Sevgiyle Yükselmek Kitap Özeti - Bert Hellinger Kitap Özetleri & E-Kitaplar 9 Ocak 2011
Yükselmek ile ilgili özlü sözler - Yükselmek sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 30 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş