Alex ve Arda Kızıltepe İçin İmza Atacak !

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 27 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Alex ve Arda Kızıltepe İçin İmza Atacak ! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kızıltepe Kavram Dershanesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendi hazırladıkları örnek bir proje ile eğitime katkı sunmaya hazırlanıyor.

  Dershanesi öğrencileri, idarenin de desteğiyle başlattıkları bir projeyle sonradan tespit edilecek ihtiyaç sahibi herhangi bir okula bilişim sınıfı kurmak için Türkcell Süper Liginde bulunan 17 takımın kaptanından imzalı forma istediler.

  Kavram Dershaneleri İstanbul merkezine gönderilen takım kaptanlarının imzalı formaları önümüzdeki günlerde Kızıltepe’deki şubeye gönderilerek düzenlenecek bir etkinlikte açık arttırma usulü ile satışa çıkartılacak, elde edilecek gelirle de bilişim sınıfı bulunmayan bir okula bilişim sınıfı kurulacak.

  Projeyle ilgili görüşüne başvurulan Kavram Dershaneleri Kızıltepe Şubesi Müdürü Musa Bora, öğrencileri tarafından düşünülen ve kendilerince de desteklenen projeyi önce genel merkezleriyle ardından da; Mardin Valiliği’yle paylaşarak desteklerini istediklerini belirtti.

  Türkcell süper Ligin de bulunan 17 takım kaptanının imzalı formasının İstanbul’daki merkezleri aracılığıyla kendilerine ulaştırılmak üzere kargoya verildiğini açıklayan Bora; “ilimizin eğitim kalitesine katkıda bulunmak üzere verdiğimiz kurumsal hizmetlerin yanında bir de sosyal sorumluluğumuzun üzerimize yüklediği hissiyatla hazırladığımız projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Dershane olarak daha önce de yaptığımız bir çalışmada Kavram Meslek Yüksek Okulu’nun da desteğiyle ilimiz genelindeki liselere yardımcı kitap ve Ansiklopedi setleri dağıtmıştık. Bu son projemizin amacı ise ihtiyaç sahibi bir okulumuzda bir bilgisayar bir bilişim sınıfı kurmayı amaçlamaktayız. Söz konusu proje öğrencilerimizin fikriyle oluşturuldu. İlgili kurum ve kuruluşlarla yazışmalarımızı yaptık. Projemizi Sayın Valimiz Hasan Duruer ile de özellikle paylaştık. Kendileri bu tür sosyal projelere zaten büyük destekler vererek sahipleniyor. Sayın Valimizin desteğini görünce aslında bu projeyi onun himayesinde sürdürme kararı aldık” dedi.

  Aralarında Fenerbahçe takım kaptanı Alex, Galatasaray takım kaptanı Arda, Beşiktaş, Trabzon spor, Diyarbakır spor’un da bulunduğu 17 takım kaptanının imzalı formalarını Vali Hasan Duruer’in uygun göreceği yakın bir tarih ve yerde düzenleyecekleri bir etkinlikle açık arttırma usulüyle satacaklarını dile getiren Bora: “17 takım kaptanımızın imzalı formalarının yanı sıra bir de Mardin spor takım Kaptanının imzalı formasını eklemeyi düşünüyoruz, Formaları öğrencilerimizin mankenliğiyle satışa sunacağız. Bu projeden 20 bin TL hedeflemekteyiz. Bu rakamı tutturacağımıza inanıyoruz. Bunu gerçekleştirdikten sonra öğrencilerimizin de yaratıcı fikirleriyle yeni projelerle Kızıltepe’ye dershanemizin adını taşıyacak bir okul yaptırmayı hedefliyoruz.”şeklinde konuştu.
  mardinx.com​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alex Arda Kızıltepe Forum Tarih
Arda'yı değil Alex'i seçerdim Magazin Haberleri 30 Ekim 2009
Alexander Graham Bell Kimdir Kısaca Hayatı Düşünürler-Filozoflar 23 Ocak 2014
Alexander Graham Bell Kısaca Hayatı ve İnsanlığa Yaptığı Hizmetler Düşünürler-Filozoflar 5 Ocak 2014
Alexander Graham Bell İnsanlığa Hizmetleri Nelerdir Kısaca Düşünürler-Filozoflar 2 Ocak 2014
Alexander Graham Bell Çocukluğu Düşünürler-Filozoflar 1 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş