Alerjik Rash Nedir - Alerjik Rash Hakkında Bilgi

'Genel Sağlık' forumunda Mavi_inci tarafından 9 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Alerjik Rash Nedir - Alerjik Rash Hakkında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alerjik Rash Nedir - Alerjik Rash Hakkında Bilgi

  lerjik döküntü kızarıklık içinde, lapa lapa cilt neden olabilir bir antijen, kaşıntı ortak bir fiziksel müdahale ve kovan olduğunu. İnsanlar genellikle madde ile doğrudan temas sonra döküntüler geliştirmek için hangi alerjik, zehirli sarmaşık veya lateks gibi. Kovanları da ilaçlar, yiyecek, böcek sokmaları veya havadan patojenlere karşı alerjik bir tepki olarak görülebilir. Şiddetli reaksiyonlar genellikle tıbbi tedaviye ihtiyacınız olsa bir hafif alerjik döküntü genellikle evde topikal losyon ve antihistaminik kremler uygulanarak, kontrol altına alınabilir. Doktorlar, alerjik döküntü nedenini belirleyebilirsiniz ilaç ve nasıl gelecek tepkileri önlemek için açıklar.

  Bağışıklık sistemi vücutta tehlikeli bakteri ve virüsleri savaşarak sorumludur. Alerjik Kişinin bağışıklık sistemi alerjenlere aynı şekilde olsa bile maddeler normalde sağlığa bir tehdit yok yanıt verir. doğal antikor ürün tahriş, kırmızı olmak, cilt nedenleri ve bir durum egzama olarak bilinen iltihaplı. kovanlarının durumda, kaşıntılı kabarcıklar izole bir alanda görünebilir veya tüm vücut üzerinde. bir alerjene maruz bırakıldıktan sonra şiddetli durumlarda, egzama ve kovan birkaç saat, hatta gün devam edebilir.

  Bir temas döküntü genellikle görünen kısa bir süre sonra rahatsız edici kimyasal maddeler, bitkisel yağlar ya da böcek sokmaları maruz kalma. temas Ortak kaynaklar alerjik döküntüler zehirli sarmaşık ve sumak, parfüm, klor ve çamaşır deterjan içerir. Birçok kişi, belirli ilaçları aldıktan sonra, fındık ve kabuklu deniz hayvanları, ya da nefes polen ve hayvan tüyü gibi havadaki alerjenleri gibi gıdalar yeme kovanlarını deneyim.

  En alerjik döküntüler neden kaçınarak, soğuk su ve sabunla cilt temizleme, rahatlamış olabilir ve yatıştırıcı bir merhem uygulamak. Calamine losyon ve topikal antihistaminikler önemli ölçüde yanma ve kaşıntı hissi azaltabilir. Birçok kişi de daha semptomları azaltmak için over-the-counter oral antihistaminikler alır. günlük önleyici ilaç veya alerji çekim gibi uzun vadeli çözümleri hakkında kendi doktorunuzla konuşabilirsiniz sık alerjik reaksiyonlar deneyimlerini bir kişi.

  A şiddetli alerjik isilik dayanılmaz ağrı, boğaz, ateş içinde şişme, neden olabilir ve bulantı. Acil tıbbi bakım şok girmeden ya da bilinçsizlik içine kaymasını bireysel önlemek için gereklidir. Bir doktor ya da acil cevap epinefrin bir atış ile boğaz şişme rahatlatmak ve kan basıncı stabilize kişi enjekte edebilirsiniz. kurtarma sırasında doktorlar ne alerjik döküntü neden ve hasta nasıl gelecek olaylar ele bilgilendirmek açıklar. Hastalar genellikle taraftan, başka bir bölüme gerçekleşmesi gerektiğini sahip epinefrin kendi kaynakları verilmiştir.

  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alerjik Rash Nedir Forum Tarih
Atopik Dermatit Nedir - Alerjik Bronşit Nedenleri Çocuk Sağlığı ve Bakımı 27 Temmuz 2011
Dikkat etmeniz gereken 10 alerjik yiyecek Diyet Beslenme 6 Şubat 2010
Çörekotu alerjik astımdan da koruyor Şifalı Bitkiler 1 Şubat 2010
Çörekotu alerjik astımdan koruyormu? Şifalı Bitkiler 5 Ocak 2010
Alerjik hastalığı olanlar künye kullanmalı Genel Sağlık 25 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş