Alemler İlköğretim Okulu Karacasu Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Alemler İlköğretim Okulu Karacasu Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Alemler İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Karacasu'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Alemler İlköğretim Okulu Resimleri - Alemler İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]


  :::TARİHÇEMİZ:::

  Okulumuz ismini köyün isminden almaktadır. İlk kuruluş 1957 yılında devlet-vatandaş işbirliği ile gerçekleşmiş olup, üç derslikten ve bir lojmandan oluşmaktaydı. Daha sonra ek dersliklerle beraber derslik sayısı beşe çıkarılmış 1990 yılına kadar eğitim-öğretim bu şekilde devam etmiştir. Aynı yıl heyelan neticesinde okula bitişik olan lojmanı yıkılmış, okul büyük hasar görmüştür. Bununla bağlantılı olarak Bayındırlık Bakanlığı’nın incelemeleri sonucunda okul alanı heyelan bölgesi olarak tespit edilmiş ve bu tarihten itibaren yeni okul arayışına girilmiştir. Bu araştırmalar projeye alınarak köyden 5 dönümlük arazi temin edilmiş ve yetkililer tarafından 2004 yılında projeye alınarak arazi üzerine on iki derslikli, fen laboratuarlı, bilgisayar laboratuarlı, ana sınıflı, kaloriferli ve oyun bahçeli modern bir okul kazandırılmıştır ve 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir.

  [​IMG]

  2010-2011 eğitim-öğretim yılı itibariyle okulumuz personel durumu aşağıdaki gibidir. Okulumuz kadrosu; bir müdür, 5 sınıf öğretmeni, 2 branş öğretmeni ve 1 ana sınıfı öğretmeninden oluşmaktadır. Okulumuzda 111’i kız 94’ü erkek öğrenci olmak üzere toplam 205 kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır. Bu sayılara ana sınıf öğrencilerimizde dahildir.

  Alemler İlköğretim Okulu Aydın Karacasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Alemler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Alemler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Alemler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Alemler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / KARACASU

  Adı: ALEMLER İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: ALEMLER KÖYÜ

  Telefon Numarası: 2564512196

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi :alemlerkaracasu@hotmail.com

  Web Adresi: Alemler İlköğretim Okulu

  www.alemlerioo.meb.k12.tr

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alemler İlköğretim Okulu Forum Tarih
Kalemler İlköğretim Okulu Manavgat Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 8 Eylül 2010
Genç Kalemler Kimlerdir Dergisi ve Kurucuları Kısaca Bilgi Kitap, Resim ve Dergi 8 Ağustos 2013
Peygamber Efendimizin Alemlere Rahmet Olarak Gönderilmesinin Önemi Nedir Peygamber Efendimiz (S.A.V) 29 Mayıs 2013
Hz. Muhammed’in (Peygamberimizin) Üstünlüğü, Âlemlere Rahmet Vesilesi Olması Peygamber Efendimiz (S.A.V) 25 Nisan 2012
Bitmiş Keçeli Kalemlerden Pan Flüt Yapımı Hobiler Ve Videolar 7 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş