Aldo Kaslowski Kimdir- Aldo Kaslowski Hayatı-Aldo Kaslowski Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Aldo Kaslowski Kimdir- Aldo Kaslowski Hayatı-Aldo Kaslowski Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  1937 yılında İstanbul’da doğdu.1957’de Kaslowski aile şirketinde çalışma hayatına başlıyor.1965’te organik kimya AŞ’yi kuruyor.1970’de Organik Holding’i kurdu.1971 Young President örgütünün İstanbul şubesi kurucularından oldu.1977’de İtalya Cumhurbaşkanı tarafından Cavaliere Ufficiale nişanı ile taltif edildi.1983-1985 Young President Avrupa-Avrupa Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi.1995’ten sonra Tüsiad Dış İşleri Komisyonu Başkanı.1997’den sonra Tüsiad Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili.

  Organik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su. Türk Pirelli Kablo Yönetim Kurulu üyesi. Birçok çalışma grubu, kültür, sanat ve hayır amaçlı bir çok sivil toplum örgütünün kurucusu.

  HAKKINDA YAZILANLAR
  Dört Sabancı gitti üç profesyonel geldi
  Hürriyet 28 Mart 2001

  Sabancı Holding, McKinsey'in ‘yeniden yapılanma’ kapsamındaki önerisine uyarak, sürpriz değişiklikler yaptı. Yönetim kurulunda üye sayısı 12'den 9'a indi. Sabancılar'ın üçüncü kuşağından dört kişi yönetimden gitti. Yerlerine Can Paker, Aldo Kaslowski ve Lütfi Yenel'den oluşan üç profesyonel geldi.

  Hacı Ömer Sabancı Holding, dün yapılan genel kurulunda yönetim kurulunda radikal değişikliklere giderek sürpriz bir çıkış yaptı. Holding Yönetim Kurulu'na, Topluluk dışından üç yeni profesyonel üye atanırken, üye sayısı da 12'den 9'a düşürüldü. Genel Kurul'da Yönetim Kurulu'na, Türk Henkel Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü TESEV Başkanı Can Paker, TÜSİAD Başkan Yardımcısı, Organik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Aldo Kaslowski ile TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Alcatel Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Alcatel Bölge Başkan Yardımcısı Lütfi Yenel de girdi.

  Bir önceki dönemde Yönetim Kurulu'nda görev alan aile bireylerinden Güler Sabancı, Emine Kamışlı, Suzan Dinçer Sabancı ve Sevil Sabancı ile profesyonel yöneticiler Ayduk Çelenk ile Oğuz Karahan yeni Yönetim Kurulu'nda yer almadı. Sabancı Holding'in yeni Yönetim Kurulu Sakıp Sabancı Başkanlığı'nda, Sakıp Sabancı, Şevket Sabancı, Erol Sabancı, Ömer Sabancı, Demir Sabancı, Hazım Kantarcı, Nafiz Can Paker, Aldo Kaslowski ve Lütfi Yenel'den oluştu. Görev bölümü yapan Yönetim Kurulu, Başkanlık ve Murahhas Üyeliğe Sakıp Sabancı'yı, Başkan Vekilliklerine Şevket Sabancı ve Erol Sabancı'yı getirdi.

  BAĞIMSIZ ÜYELER
  Sakıp Sabancı, ‘‘McKinsey'le bir yıldır yürüttüğümüz yeniden yapılanma çalışmalarının neticesinde, herbiri vizyonu ve yönetim bilgisiyle uluslararası işdünyasında kendilerini kanıtlamış bulunan Paker, Kaslowski ve Yenel bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak seçildi’’ dedi. Paker, Kaslowski ve Yenel, Sabancı Grubu dışındaki asli görevlerini bırakmayacak. Bu üç profesyonel, birikim ve tecrübelerini Sabancı Grubu'na da yönetim kurulunda aktaracak. Sakıp Sabancı, gazetecilerin Yönetim Kurulu'ndan çıkanlar arasında Sabancı Ailesi'nden isimler olduğunu hatırlatması üzerine, onların zaten dolu dolu görevleri olan insanlar olduğunu söyledi. Sabancı, ‘‘Mesela Güler Sabancı... Dolu dolu koşması lazım. Arjantin'den Brezilya'ya, Kuzey Amerika'dan Almanya'ya dolu dolu işleri var’’ dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aldo Kaslowski Kimdir Forum Tarih
Aldous Huxley'in Özlü Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 25 Ocak 2012
Yolcu - Diana Gabaldon Kitap, Resim ve Dergi 18 Ocak 2011
Yolcu Kitabı - Diana Gabaldon Kitap, Resim ve Dergi 17 Ocak 2011
Ubaldo Fillol Kimdir -Ubaldo Fillol Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 13 Kasım 2010
Naldöken Muharrem Candaş İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş