Albay'ın intiharının ardındaki sır!

'Yurt İçi Haberler' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 10 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Albay'ın intiharının ardındaki sır! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İzmir’de beylik tabancasıyla intihar eden Deniz Kurmay Albay Berk Erden’in, eşiyle ilgili olarak internete yüklenen görüntüler yüzünden canına kıydığı ileri sürüldü ve çok yönlü soruşturma başlatıldı.

  Uzaktan çekildiği anlaşılan fotoğrafların netliği ve internette kullanılan resim altı veya diyalog olarak nitelendirilebilecek cümleler Albay'ın teknik takibe takılmış olabileceği ihtimalini güçlendirdi.


  BİR ALBAY DAHA İNTİHAR ETTİ
  Odatv'nin ulaştığı bilgilere göre power point sunum şeklinde hazırlanan bu video 43 yaşında bir erkek tarafından 21 Ocak'ta internet ortamına aktarılmış. İmla kurallarına çok uyulmamış olması bu kişinin çok eğitimli olmadığını akla getiriyor. Yönetmen hanesine Deniz Baykal yazılmış olması ise bu kişinin aynı zamanda sıkı bir Baykal ve CHP karşıtı olduğunu gösteriyor.

  Şimdi akıllara yanıt bekleyen şu sorular takılıyor: O fotoğrafları çekenler, videoyu yayınlayanlar, Albay’ı ve ailesini takip edenler Ergenekon soruşturması mı yapıyorlardı?

  OLAY:
  Önceki gün (8 Şubat 2010) saat 16.30'da Güney Deniz Saha Komutanlığı'nda meydana geldi. Komutanlıkta görev yapan Deniz Kurmay Albay Berk Erden'in lojmanından silah sesi gelmesi üzerine, askeri yetkililer harekete geçti. Lojmanda yapılan incelemede 50 yaşındaki Deniz Albay Erden'in beylik tabancasıyla başına ateş ederek yaşamına son verdiği belirlendi.

  KURŞUN SAĞ ŞAKAKDAN GİRMİŞ
  Askeri savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Albay Berk Erden'e dün otopsi yapıldı. Bitişik atışla başına ateş ederek intihar ettiği kesinleşen ve olay sırasında üzerinde askeri üniforması bulunan Albay Erden'in, inceleme sonunda kurşunun sağ şakağından girip sol taraftan da çıktığı saptandı. Albay Erden'in, cenazesi, işlemlerin ardından askeri yetkililere teslim edildi.

  Hatay Askeri Hastane'ye götürülen Albay Berk Erden'in cenazesi, Güney Deniz Saha Komutanlığı'ndaki törenin ardından ise havayoluyla memleketi İstanbul'a gönderildi.

  İNTERNET İDDİASI ARAŞTIRILIYOR
  Bu arada, birliğinde komutanlarıyla tartıştığı öne sürülen Albay Berk Erden'in, eşiyle ilgili internet sitesindeki iddialar üzerine de soruşturma başlatıldı. Bir internet sitesinde, Albay Berk Erden'in eşi Ö. E.'in, Deniz Kuvvetleri'nde görevli evli olan Albay A.Ö. ile yasak aşk yaşadığı ileri sürülerek fotoğraflar yayınlanmıştı. 21 Ocak 2010 tarihinde siteye ‘Donanmada bir yasak aşk hikayesi’ başlığıyla klip şeklinde fotoğrafların yüklenmesinin ardından Albay Berk Erden'in ailevi nedenlerle intihar etmiş olabileceği iddia edildi.

  İKİ YILDA 8 ÖLÜM
  Son iki yılda biri emniyet, yedisi TSK mensubu sekiz kişi kuşkulu şekilde yaşamını yitirdi. Ortak noktaları bir biçimde Ergenekon soruşturmasıyla ilgili olmaları olan ve altısı Deniz Kuvvetleri’ne mensup bu kişilerden yedisinin ölümünün intihar olması dikkati çekti.

  (ekolay)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Albay'ın intiharının ardındaki Forum Tarih
Mustafa Balbay'ın şok eden günlükleri Yurt İçi Haberler 17 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş