Albaraka Türk logosunu değiştirdi

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Albaraka Türk logosunu değiştirdi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye’nin ilk katılım bankası ve Albaraka Banking Group (ABG) bünyesindeki en güçlü banka olan Albaraka Türk Katılım Bankası, ABG’nin “tek misyon, tek vizyon, tek kimlik” hedefi doğrultusunda yenilediği yeni yüzüyle, faizsiz bankacılık prensipleri çerçevesinde müşterilerinin alışık olduğu hizmet kalitesini daha güçlü bir şekilde sunmayı hedefliyor.
  Türkiye katılım bankacılığı sektörünün öncüsü Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., değişen ve gelişen dünyada kendini yenilemek ve yeni bir ölçekte yer almak amacıyla görsel kimliğinde kapsamlı bir değişiklik gerçekleştirdi.
  3 kıtada, 12 ülkede, 11 banka ve 1 temsilcilik ile faaliyet gösteren ABG, ‘tek misyon, tek vizyon, tek kimlik’ hedefi doğrultusunda, tüm banka ve temsilciliklerini tek bir logo altında birleştirme kararı aldı.
  İmaj çalışması, dünyanın önde gelen marka danışmanlığı şirketlerinden Brandinstinct tarafından gerçekleştirildi.
  Albaraka Türk Katılım Bankası’nın konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısına, bankanın yeni Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Genel Müdür Yardımcıları Temel Hazıroğlu, Bülent Taban ve Mehmet Ali Verçin katıldı.
  Bankanın 9 aylık bilançosuyla ilgili bilgiler de veren Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, bankanın yeni kurumsal kimliğiyle ilgili olarak şunları söyledi:
  “Teknolojinin hızla geliştiği, global markaların ve görsel algının öneminin arttığı günümüzün rekabetçi koşullarında, güçlü bir finansal yapıya sahip olmanın yanında güçlü bir kurumsal imaj da önem kazanmaktadır.
  Markalar imajlarını zamanla değiştirmeli, piyasa ve global koşullara uygun olarak geliştirmelidirler.”
  “Kurumsal değerlerde değişiklik söz konusu değil”
  ABG’nin, tek bir marka vizyonu ve daha güçlü bir marka algısı oluşturmak amacıyla Türkiye, Bahreyn, Güney Afrika, Lübnan, Pakistan, Sudan, Suriye, Tunus, Cezayir, Ürdün, Mısır ve Endonezya’daki iştiraklerini tek bir kimlik altında birleştirdiğini ifade eden Yahşi, “Dönüşüm, marka imajının güncellenmesini temsil ediyor. Kurum kültürü ve kurumsal değerler açısından bir değişim söz konusu değildir.
  Faizsiz bankacılık prensiplerimiz ve müşterilerimizin alışık olduğu hizmet kalitesi, yenilenen yüzümüzle daha güçlü bir şekilde devam edecektir.
  Amacımız global piyasa koşullarına uygun olarak bankamızın marka değerini güçlendirmektir” diye konuştu.
  Fahrettin Yahşi, hızlı, etkili ve cesur karakterlerden oluşan yeni logonun ortaklığı, katılımı, geleneksel ve modern dizayn arasındaki dengeyi anlattığını belirtti.
  ABG’nin aldığı karar doğrultusunda; Türkiye’deki 100 Albaraka şubesi ve genel müdürlük binasının marka dönüşümü tamamlanırken, müşterilerin banka ve kredi kartları ile tüm ATM’ler de yenilendi.
  Haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Albaraka Türk logosunu Forum Tarih
Albaraka Türk İban Sorgulama Ekonomi Ve Borsa 18 Kasım 2011
Türkiye dağların uzanışı iklimi nasıl etkilemektedir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de dağlar hangi yönde uzanır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Mustafa Kemal'e Atatürk soyadını kim verdi kısaca Atatürk Hakkında Herşey 18 Şubat 2017
Türkiye Selçuklu Devleti kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş