Alan İlköğretim Okulu Göynücek Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Alan İlköğretim Okulu Göynücek Amasya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Amasya daki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Alan İlköğretim Okulu Hakkında - Alan İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Göynücek İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Alan İlköğretim Okulu Bilgileri  [​IMG]


  OKULUMUZ

  Okulumuz Alan köyünde olup köyümüz Göynücek ilçesine 25 km,Amasya iline 70 km uzaklıktadır. Okulumuz ilk olarak 1950 yılın da açılan ilkokul olarak eğitime başlamış zaman geçtikçe yeni derslikler yapılmış ve son olarak 1996 yılında yapılan ana bina ile birlikte ilköğretim okulu olmuştur.

  > ÖĞRENCİ SAYISI :

  Okulumuzdaki öğrencilerin tamamı köyümüzün öğrencisidir.Taşımalı eğitim yapılmamaktadır.

  Okulumuzda; Anasınıfında:63 öğrenci 1.sınıfta:33 öğrenci 2.sınıfta:48 öğrenci 3.sınıfta:46 öğrenci

  4. sınıfta:42 öğrenci 5.sınıfta:35 öğrenci 6.sınıfta:44 öğrenci 7.sınıfta:25 öğrenci 8.sınıfta:36 öğrenci

  Olmak üzere 372 öğrenciye Eğitim-Öğretim verilmektedir.Bu öğrencilerin 267 tanesi I.kademede 105 tanesi II.kademede eğitim görmektedir.

  [​IMG]

  > PERSONEL DURUMU :

  Okulumuzda;

  * 1 Müdür V. ,1 Müdür Yard. V.,
  * 5 Sözleşmeli öğretmen ,2 ücretli öğretmen,2 usta öğretici, 3 Aday öğretmen, 2 Kadrolu öğretmen, ve 1 kadrolu,1 sözleşmeli hizmetli olmak üzere toplam 18 personel görev yapmaktadır.
  * 3 öğretmenimizde görevlendirme ile başka okullarda görev yapmaktadır.
  * Mevcut Bulunan Öğretmenler:
  * 1 Türkçe öğretmeni 1 Matematik öğretmeni 1 Fen Bilgisi öğretmeni 1 Teknoloji ve Tasarım öğretmeni 1 Beden Eğitimi öğretmeni 1 İngilizce öğretmeni 1 Anasınıfı öğretmeni 2 Usta öğretici 7 Sınıf öğretmeni

  > BİNA VE DERSLİKLER :

  Okulumuz 2 katlı ana bina ve bunun dışında 3 derslikten ibarettir.Ana bina dışında 6/A sınıfı,6/B sınıfı ve anasınıfları ders yapmaktadır.Diğer sınıf ve şubeler ana binada ders yapmaktadır. Okulumuzda 13 derslik ve 13 sınıf vardır.2. 3. 6 ve 8. Sınıflar 2 şube diğer sınıflar 1 şubedir.Dersliklerin yetersiz olmaması nedeniyle sınıflar şubelere ayrılamamakta kalabalık sınıflarda ders yapılmaktadır.
  [​IMG]
  Okulumuzda ;

  1 Müdür odası 1 Öğretmenler odası 1 Laboratuar 1 Hizmetli odası bulunmaktadır. Müdür odasında 1 adet öğretmenler odasında 2 adet olmak üzere toplam 4 adet bilgisayarımız 2 adet yazıcımız 1 adet tarayıcımız 1 adet faks makinamız bulunmaktadır.Ayrıca 6520085 numaralı telefon hattı bulunmaktadır. Okulumuz ana binasında 1 bayan öğretmenler tuvaleti 1 bay öğretmenler tuvaleti 1 erkek öğrenci tuvaleti 1 kız öğrenci tuvaleti olmak üzere 4 adet tuvalet bulunmaktadır.

  > ISINMA DURUMU :

  Okulumuzun ısınma durumu 2004-2005 yılına kadar sobalı idi bu tarihten itibaren kaloriferli ısınma sistemine geçilmiştir.Fakat ana bina dışındaki 3 sınıfın ısınma sorunuda bu sene kaloriferli ısınma sistemine geçilerek düzelmiştir. Lojmanlarımız 2008/2009 eğitim öğretim sezonunda kaloriferli sisteme geçmiştir.Kalorifer yakıtı olarak kömür kullanılmaktadır.

  > LOJMAN DURUMU :

  Okulumuzun 8 adet lojmanı bulunmakta ve bütün lojmanlarda personelimiz kalmaktadır.Köyümüzün il ve ilçeye uzak olması nedeniyle gidiş-geliş yapılmamakta okulumuz öğretmenleri lojmanlarda ikamet etmektedir.Okulumuzun lojman sorunu bulunmamaktadır.Lojmanlarımız 2008/2009 eğitim öğretim sezonunda kaloriferli sisteme geçmiştir.

  Alan İlköğretim Okulu Amasya Göynücek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Alan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Alan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Alan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Alan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AMASYA / GÖYNÜCEK

  Adı: ALAN İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Alan Köyü Göynücek

  Telefon Numarası: 3586520085

  Faks Numarası: 3586520085

  E-mail Adresi:Bilgi Yok

  Web Adresi :
  Alan İlköğretim Okulu
  Kaynak : webrehberi.biz -
  www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alan İlköğretim Okulu Forum Tarih
Topalan İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 9 Ağustos 2012
Camalanı İlköğretim Okulu Bilgileri Sındırgı Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 3 Temmuz 2012
Sarıalan İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 23 Haziran 2012
Bağalan İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 14 Haziran 2012
Isaalan İlköğretim Okulu Bilgileri Kepsut Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 28 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş