Alaittin akçay İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Alaittin akçay İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Akçaabat Alaittin akçay İlköğretim Okulu - Alaittin akçay İlköğretim Okulu Hakkında - Alaittin akçay İlköğretim Okulu Tanıtımı - Alaittin akçay İlköğretim Okulu Resimleri - Alaittin akçay İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri
  [​IMG]

  Alaittin Akçay İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Alaittin Akçay İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Alaittin Akçay İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Alaittin Akçay İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Alaittin Akçay İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / AKÇAABAT
  Adı: ALAİTTİN AKÇAY İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: YAYLACIK MAHALLESİ ELMALI SOKAK AKÇAABAT/TRABZON
  Telefon Numarası: 4622282706

  TARİHÇE

  Okulumuz 1970 yılında zamanın Yaylacık Mahallesi Muhtarı Mehmet Salih Gedikli ve öğretmen Alaettin Güven’in katkılarıyla mahallede geçici bir bina senelik 4500 TL. fiyatla 4 yıllığına kiralanarak eğitim-öğretim faaliyetine başlamış.Daha sonra aynı kişilerin gayretleriyle okulun mevcut yeri Akçaabat’ın eşraflarından olan Alaittin Akçay isimli vatandaş, isminin okula verilmesi şartlarıyla yaklaşık 2000 m2 arsayı bağış yapmıştır. Bağışlanan arsa üzerine , 7 derslikli bir bina yapılarak eğitim öğretime açılmıştır.

  OKULUMUZUN VİZYONU

  Amacımız ;

  Okulumuzu saygın bir konuma yükseltmek , sosyal , sportif ve kültürel faaliyetleriyle toplum içerisinde etkin bir konuma getirmektir.

  İdealimiz ;

  Okulumuzda öğrenmenin ve kendini geliştirmenin temel ihtiyaç kabul edilmesidir.

  Beklentimiz ;

  Velilerin ve öğrencilerimizin eğitim ve öğretim faaliyetleri içerisinde yer alan okulumuz imkanlarının kendilerine sunulduğunu , hiç kimseye ayrıcalık tanınmadığını bilmeleridir.

  İsteğimiz ;

  Bütün çalışanlarımızın, günden güne daha iyiye ulaşabilmek için istekli olmaları ve gayretli çalışmalarıdır. Sahip oldukları bilgi, beceri ve tecrübeyi birbirleriyle yardımlaşma içerisinde paylaşmalarıdır.
  Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun çalışan , kendisini sürekli yetiştiren , yenileşmeye açık, yüksek öğretim kurumlarını kazanma azmi ve ideali taşıyan , kendisini maddi ve manevi bakımdan gerekli bilgilerle donatmış ; çağdaş, demokratik ve laik düşünen bireyler olarak yetiştirmektir.
  4306 sayılı kanun kapsamında sekiz yıllık kesintisiz eğitim zorunlu hale getirince bina yetersiz kalmıştır. 2000 yılında yapılan proje çalışmaları sonunda okulun yapımı ihale aşamasına gelerek 2001-2002 eğitim-öğretim yılında bina yıkılmış. Akçaabat belediyesinin yeni kamulaştırma çalışmalarıyla, mevcut okul arsası yaklaşık 5000 m2’ye çıkarılmış ve yeni okul yapımı başlatılmış oldu.Okul inşaat dönemi 2 yıl sürmüştür.Bu sürenin 1 yılında, eğitim-öğretime İlçemiz Mehmet Arslantürk İlköğretim Okulu’nda devam edildi.

  Okul inşaatı Haziran 2004 yılında bitirilmiştir. Mevcut okulumuzun kapalı alanı 1350 m2 olup, binamız 5 katlı 21 derslik, 2 laboratuar, 2 bilgisayar teknoloji sınıfı, 1 kütüphane, 2işlik, 2 anasınıfı ile öğretmen ve idare oları bulunmaktadır.

  OKULUMUZUN MİSYONU

  Öğrencilerimizi;
  Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik düşünen , sosyal becerisi yüksek bir TÜRK VATANDAŞI olarak yetiştirmek;

  Gelişen teknoloji içerisinde meslek sahibi yapmak ve mesleklerini en iyi derecede icra edebilen kişiler olmalarını temin edip; kendine güvenen, kişilik sahibi, düşüncelerini açıklayabilme yeteneğine sahip fertler olarak yetiştirmek

  Bilginin yeni bilgiler üretmek için bir araç olduğu düşüncesini kazanmalarını ve bilgi toplumunda yaşamanın gereği olarak öğrenmenin önemini kavramalarını sağlayıp , Türkçeyi etkili kullanarak ifade yeteneklerini geliştirmek ve Milli kültür değerlerini benimsemiş, Milli birlik ve beraberlik ruhunu özümsemiş , "Ben" yerine "Biz" anlayışına sahip fertler olarak yetiştirmek.

  Çevresiyle iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışlar kazandırmak,bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini ve özgüvenini kazanmış olmalarını , olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini ve liderlik vasıflarını taşıyan kişiler olmalarını sağlamak ve onları topluma kazandırmaktır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Daha Fazla Bilgi İçin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alaittin akçay İlköğretim Forum Tarih
Turhan Akçay İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Uşak Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Temmuz 2011
Akçayazı Köyü Hakkında Bilgi Karapınar Konya Konya Tanıtımı 22 Ocak 2011
Akçayuva Köyü Hakkında Bilgi Erciş Van Van Tanıtımı 18 Ocak 2011
Akçay Köyü Hakkında Bilgi Merkez Ağrı Ağrı Tanıtımı 16 Ocak 2011
Palakçayırı Köyü Hakkında Bilgi Eleşkirt Ağrı Ağrı Tanıtımı 15 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş