Alaettin İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Alaettin İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alaettin İlköğretim Okulu Hakkında - Alaettin İlköğretim Okulu Tarihçesi - Alaettin İlköğretim Okulu Tanıtım - Alaettin İlköğretim Okulu Resimleri - Alaettin İlköğretim Okulu İletişim - Nevşehir'deki Okullar  GEÇMİŞTEN GELECEĞE ALAETTİN İLÖĞRETİM OKULU


  [​IMG]
  Yılında ilkokul olarak eğitime başlayan okulumuz adını hemen yanı başında bulunan Alaettin Keykubat tarafından yaptırılmış olan küçük ama tarihi olan camiden almıştır.

  2004 yılına kadar ilkokul olarak eğitimini sürdüren okulumuz Kızılırmak İlköğretim Okulunun kapatılması ile birlikte öğrenci ve öğretmen ve yönetim kadrosunu da bünyesine alarak, İlköğretim okuluna dönüşmüştür.

  Okulumuzun vizyonu, bulunduğumuz çevreye, bugüne ve yarına ışık tutan, değiştiren, geliştiren bir kurum olmak, misyonumuz ise ülkesine milletine ailesine ve yakın çevresine yararlı bireyler yetiştirip dünyadaki gerçek yerimizi alabilmemize katkıda bulunmaktır.

  Okulumuz Avanos İlçesinin en işlek turistik alışveriş merkezlerine çok yakın mesafede Nevşehir-Kırşehir-Kayseri-Ankara yollarının kesişim noktasındadır. Nevşehir Merkeze uzaklığı sadece 17 kilometredir.

  İki yıl içerisinde üç öğrencimiz Anadolu Öğretmen ve Anadolu Liselerini kazanmıştır. Özellikle edebiyat alanı şiir yarışmalarında birincilik ödüllerimiz mevcuttur.

  Okulumuzun lojmanı bulunmamakla birlikte kiralık ev sıkıntısı Çekilmemektedir


  VİZYONUMUZ

  HEDEFLİYORUZ Kİ…
  Okulumuzda bilgiyi bellemek değil, öğrenmeyi öğrenmek temel ihtiyaç kabul edilsin.
  * HEDEFLİYORUZ Kİ…
  Her öğrencimiz, bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisi kazanabilsin.
  * HEDEFLİYORUZ Kİ…
  Her öğrencimiz kendi fiziksel ve zihinsel yeteneklerinin ve sınırlamalarının bilinci ile mevcut ve gelecekteki eğitsel ihtiyaçlarının farkına varabilsin.
  * HEDEFLİYORUZ Kİ…
  Her öğrencimiz kendisi ile barışık olsun ve çevresi ile etkili iletişim becerisi kazanabilsin.
  * HEDEFLİYORUZ Kİ…
  Velilerimiz okul toplumundaki vazgeçilmez yerini alabilsin.
  * HEDEFLİYORUZ Kİ…
  Her öğrencimiz teknolojinin insanlığa hizmet veren bir araç olduğu bilincine sahip olabilsin ve her veli öğrencisine gelişen ve değişen çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerileri edinmek için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.
  * HEDEFLİYORUZ Kİ…
  Okul toplumunu oluşturan her birey, sorumluluklarını yerine getirirken kendinden emin olsun ve okul toplumu tarafından desteklendiğini bilsin.
  * HEDEFLİYORUZ Kİ…
  Okul toplumunu oluşturan her birey, isteklerinin ve önerilerinin dikkate alınacağını, eğitsel ihtiyaçlarının karşılanacağını bilsin.
  HEDEFLİYORUZ Kİ…
  Okulumuz bulunduğu çevrede tercih edilen olsun.


  MİSYONUMUZ

  Biz Alaettin İlköğretim Okuluyuz…
  Türk Millli Eğitimin hedefleri doğrultusunda öğrencilerimizin temel akademik bilgi ve becerilere sahip olmalarının yanı sıra kendisine ve başkalarına değer veren okulu ve öğrenmeyi, bilgiye ulaşma yollarını önemseyen moral ve ahlaki değerlere, sanat ve insanlığa sahip çıkan birer birey olmaları için çalışıyoruz.
  Biz, öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli gelişmelerini sağlamak ve onları 21. Yüzyılın değişen, gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerilerle donatmak için, onları gerçek yaşamla kucaklaştırıp bulundukları ortamdan haz duymalarını sağlamak için varız…

  [​IMG]

  Alaettin İlköğretim Okulu

  kaynak webrehberiz.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alaettin İlköğretim Okulu Forum Tarih
Fatma Alaettinoğlu İlköğretim Okulu Alanya Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Antalya - Alanya - Nimet Alaettinoğlu Lisesi Liselerimiz 11 Mayıs 2010
Antalya - Alanya - A.Feyzi Alaettinoğlu Lisesi Liselerimiz 11 Mayıs 2010
Türk Ordusunda General Olmak - Alaettin Parmaksız Kitap, Resim ve Dergi 11 Mayıs 2010
Alaettinköy Köyü Gönen Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 19 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş