Alacaoluk Köyü Gönen Balıkesir

'Balıkesir Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 19 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Alacaoluk Köyü Gönen Balıkesir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  alacaoluk köyü bilgileri - alacaoluk köyü tanıtım - alacoluk köyü resimleri  Balıkesir ilinin Gönen ilçesine bağlı köyüdür.

  Fiziki Yapı

  25 hane 93 nüfusa sahiptir. Muhtarı Muzaffer Dağcı'dır. Köyün 3 özürlüsü bulunmaktadır. 86 – 100 arası Büyükbaş 850 - 1000 arası küçükbaş hayvan varlığı bulunmaktadır. Günlük 900 ile 1000 litre arasında süt dökülmektedir. Taşımalı sistem 13 öğrencisi bulunmaktadır. Tarihi Alacaoluk Kalesi bu köyden adını almıştır ve köyün hemen yakınında bulunmaktadır. Ayrıca köy sınırları içinde çakmaktaşı madeni, turba kömürü ve kurşun madeni yatakları bulunmaktadır. Çakmaktaşı madeni hâlâ işletilmektedir. Aladağ içme suyu kaynağı bu bölgededir. Köy sınırları içerisinde çok zengin kayın ve gürgen ormanları bulunmaktadır. Yolu stabilizedir. Muhtarlık binası, köy konağı ve köyün altyapısı yoktur. Köy yüksek rakımlı dağların eteğinde, ormanın içersinde sağlıklı bir yerleşim yerindedir. Çok göç vermiştir.

  Ulaşım

  İlçeye 14 Km uzaklıktadır. İlçenin batısında yer alır. Karşıyaka Mahallesi, Karalarçiftiği, Akçapınar, Çınarpınar ve Atıcıoba dan sonra gelir.

  Demografik Bilgiler:

  Nüfusu:

  2000:95

  1997:93

  İle Uzaklığı: 162 km

  İlçeye Uzaklığı:17 km

  Rakım:490 m

  [​IMG]
  [​IMG]
  kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş