Alaçatı Tash Mekan

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda DeMSaL tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Alaçatı Tash Mekan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alaçatı otelleri - Alaçatı Taş motelleri - Alaçatı taş evleri - Çeşme tatil beldeleri - Alaçatı tatil evleri
  Alaçatı'nın pazar yerine çok yakın bir sokağında, 120 yıllık orijinal taş bloklar kullanılarak inşa edilmiş bir butik otel Tash Mekan...

  Daha kapıdan girmeden Tash Mekan'ın pozitif enerjisi üzerinizde etkisini gösteriyor, oda isimlerini doğal taşlardan aldığından olsa gerek, bu huzur veren enerji, tekrar gelene kadar sizi sanki çocukları koruyan melekler gibi koruyor.

  Kapıda sizi güler yüzlü bir karşılama bekliyor, zaten siz gelmeden her şey hazırlanmış ve düşünülmüş. Hemen yol yorgunluğunu atmak için odanıza çekiliyorsunuz. Bazı odalar sessiz sakin patika yola, bazıları da o muhteşem bahçeye bakıyor. Taş yapının sıcaklığı artık içinize işliyor, duvarlara dokunuyorsunuz Alaçatı'yı daha iyi hissedebilmek için. Burnunuza gelen o enfes kokular sizi hemen mutfağa sürüklüyor.

  Merdivenlerden inerken o küçük pencerelerden bahçeye şöyle bir göz atıyorsunuz, merdiven basamaklarındaki küçük detaylar sizi eskilere götürüp yüzünüze bir tebessüm ekliyor. Mutfağa indiğinizde, imrendirecek tatlar başınızı döndürüyor. Hemen hangisinden istediğinizi düşünüyor ve bahçeye adım atmak için can atıyorsunuz. Zaten çoktan Tash Mekan'ın güler yüzlü personeliyle tanışmış ve koyu bir sohbete dalmışsınız. Alaçatı'yı sabahıyla akşamıyla doya doya yaşamak için çok doğru bir başlangıç yaptığınızdan artık emin oluyor ve bahçeye ilk adımınızı atıyorsunuz.

  Karşınızda çiçek ve palmiyelerin arasında masmavi bir havuz sizi bekliyor. Havuzun hemen yanındaki oturma grubuna oturup ruhunuzu dinlendiren müzik eşliğinde Alaçatı'nın meşhur sakızlı türk kahvesini yudumlamak istiyorsunuz.

  Sol köşede, havuzun hemen yanındaki mavi bar; size kaliteli hizmetini istediğiniz zaman sunmak için hazır bekliyor. Alaçatı limonatasını, sakızlı türk kahvesini, tash mekana özel içki kokteyllerini bir bir tatmak için sabırsızlanıyorsunuz. Duvarlarda ışıklıklara gizlenmiş detayları incelemek için bahçeyi dolaşmaya başlıyorsunuz.

  Çimlerin üzerine yerleştirilmiş aydınlatmalar sanki sizi rüyada gibi hissettiriyor ve üzerindeki rengarenk minderli su kuyusuna kadar etrafa hayranlıkla bakarak ilerliyorsunuz. Duvarlara tırmanmış begonviller, koskoca bir hamak, yerlere atılmış minderlerle Alaçatı'nın bu büyülü otantik havasına hemen adapte oluyorsunuz.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  http://www.tashmekanalacati.com/tr/index.php
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alaçatı Tash Mekan Forum Tarih
Alaçatıya Nasıl Gidilir? İzmir Tanıtımı 28 Eylül 2012
Alaçatı Atatürk İlköğretim Okulu Çeşme İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Eylül 2010
Alaçatı İlköğretim Okulu Karaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Temmuz 2010
Villa Perla Bilgileri ve Resimleri Alaçatı Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 5 Temmuz 2010
Alaçatı Alaçatı Otel Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 14 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş