Alaçatı Kayezta Otel

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda DeMSaL tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Alaçatı Kayezta Otel konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alaçatı otelleri - butik oteller - Alaçatı Kayezta butik otel - Çeşçe otelleri - Çeşme butik otelleri - Alaçatı motelleri
  Merhaba Alaçatı Sevdalıları!
  Herşeyin bir öyküsü vardır, elbette bir de başlangıcı. Bizim de öykümüz henüz yazılmaya başlandı. Öykümüzün adı Kayezta. Kayezta ne mitolojiden kalma bir isim ne de üzerine destanlar yazılmış bir tanrıça ismi. Tamamen çok özel, aile bireylerimizin kıymetli isimlerden oluşmakta. Böyle olsun istedik. Sizlerle de, otelimizle gözgöze geldiğiniz anda, sıcak bir dostluk kurmak adına.

  Şimdi, Kayeztanın içinde bir geziye çıkalım. Kayezta 13 odadan oluşmakta. Odalarımız Alaçatı'nın taş mekanlarını yansıtan dış mimarisiyle nostalji esintileri getirirken iç şıklığıyla da kendinizi özel hissetmenizi sağlıyor. Odalarımızın bir özelliği de oda isimlerimizin Alaçatı'nın eski mevkilerinin isimlerinden oluşmakta olması. Bunları içinde Hurmalık, Peremere, Osmanağa, Haydariya, Yaykın gibi geçmişi andıran bir farklılığa imza atıyoruz. Aynı zamanda akşam gezintilerini sevenler için yolun iki yanını saran dut ağaçlarıyla kaplı yürüyüş yolumuz olup, Alaçatı çarşısına çok kısa mesafede olup, oradaki hareketliliğe ortak olabilirsiniz.

  Alaçatı'da rüzgarlı gün sayısı Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Bu da beldeyi dünyanın en önemli rüzgar Sörf'u merkezlerinden biri yapmıştır. Kuzeyinde kumsalıyla ünlü Ilıca, güneyinde yeni yeni bağlarla kaplanmaya başlayan Karadağ bulunur. Denizden 3 Km içeride yer alan Alaçatı'nın denizden yüksekliği ise 16 mt. İzmir'den 70 km uzaklıkta olan Alaçatı'ya 90 km uzaklıkta olan Adnan Menderes havalimanından da ulaşım otoyolla çok kolay.

  İstanbul'dan kendi aracıyla yola çıkanlar için Yenikapı-Bandırma feribotundan indikten sonra 340 km'lik bir yol, Balıkesir-Manisa-İzmir üzerinden sizi 4-5 saatte Alaçatı'ya ulaştırıyor. Otelimize ulaştıktan sonraki her türlü rahatlığınızın garantisi Kayezta. Konuklarımızı İzmir havalimanından özel Vip araçlarımız alıyor, Çeşme ve Alaçatı'da ulaşım hizmeti sunuyoruz. Özel araçlarınız için de otopark hizmeti veriyoruz.


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  http://www.kayezta.com/TR/index.html
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Alaçatı Kayezta Otel Forum Tarih
Alaçatıya Nasıl Gidilir? İzmir Tanıtımı 28 Eylül 2012
Alaçatı Atatürk İlköğretim Okulu Çeşme İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Eylül 2010
Alaçatı İlköğretim Okulu Karaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Temmuz 2010
Villa Perla Bilgileri ve Resimleri Alaçatı Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 5 Temmuz 2010
Alaçatı Alaçatı Otel Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 14 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş