Akvaryum Suyunu Düzenleyicileri

'Akvaryum - Balık Dünyası' forumunda Dine tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Akvaryum Suyunu Düzenleyicileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  su düzenleyiciler - su düzenleyici - akvaryum su düzenleyici

  sera aquatan
  sera aquatan, suyu temizler, ağır metal iyonlarını hızla kendine bağlar ve çözülmüş tuzu ve aktif kloru nötralize eder. Bu ürün, içerdiği çok değerli B kompleks vitamini ve deri koruyucu kolloidleri sayesinde balıkların mukoza tabakasını korur. sera aquatan, nakliye sırasında ve balıkların alıştırılması sırasında meydana gelen stres için ideal bir çözümdür
  sera nitrivec
  Yüksek kalitede akvaryum suyu arıtımı yapan farklı bir bakteri karışımı. sera nitrivec, amonyak ve nitrit artışını engeller. sera nitrivec kullanıldığında balıklar 24 saat sonra suya bırakılabilir
  sera morena
  Doğal turba özütü, eser elementler, vitaminler ve hümik asitler içeren su düzenleyicisi. Yumuşak ve hafif asitli sularda yaşayan balıkların bulunduğu suyun yapısını iyileştirir ve bakterilerin, mantarların ve alglerin kontrolsüz olarak gelişmesini engeller.
  sera O2 plus
  sera O2 plus, özel aktif muhteviyat karışımı sayesinde anında ve uzun süreli oksijen salımı gerçekleştirir.
  sera mineral salt
  Mineral açısından zayıf olan suları (ör. ters ozmoz sularını) zenginleştirir.
  sera KH/pH-plus
  Karbonat sertliği ve pH değeri, önemli su parametreleridir. sera KH/pH-plus kullanarak karbonat sertliğini ve pH değerini düzenleyip sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.

  600 litre sertliği gidermek için 100 ml
  1.500 litre sertliği gidermek için 250 ml
  30.00 litre sertliği gidermek için 500 ml
  30.000 litre sertliği gidermek için 5.000 ml
  sera turbo-clear
  sera turbo clear, tatlı ve tuzlu su akvaryumlarındaki zararlı maddelerin biyolojik parçalanmasını hızlandırmak için enzimlerden ve mikro organizmalardan oluşan yüksek performanslı bir üründür. sera turbo-clear, balık dışkısı ve yem artığı benzeri organik maddelerin azaltılmasını sağlar. Ayrıca istenmeyen koku oluşumlarını engeller ve biyolojik dengeyi güçlendirir.
  2.000 litre için 50 ml
  TETRA BACTOZYM
  Filitre ve akvarumlarında biyolojik aktiviteyi sağlar. Organik kirlenmenin enizmatik olarak azalmasını sağlar. Suyun kalitesini geliştirir ve temizliğini artırır. Nitrifikasyon bakterilerinin aktivisyonuyla amonyak ve nitratta azalmayı sağlar ve bu bakterilerin çoğalmalarını kolaylaştırır. Akvaryum kuruluş aşamasında kullanıldığında 24 saat sonra akvaryuma balık kona bilir hale gelir. Su değişimleri ve filtre temizliği ciddi bir bakteriyel aktivite kaybı olmaksızın gerçekleştirebilir. Medikal ürünlerin kullanımdan sonra ortaya çıkacak olan biyolojik dengesizliğin kısa sürede onarılmasını sağlar. Tüm tatlı su ve deniz akvaryumları içindir.
  TETRA CRYSTAL WATER
  Akvaryumdaki suyun temiz kalmasını sağlayan likit su temizleyicisidir
  Tetra Plant Flora Pride;
  Akvaryum bitkileri için demir, potasyum ve diğer esansiyel iz elementleri içeren yaprakların büyümesini ve sağlıklı gelişimini sağlayan likit formda bitki gübresidir. Yapraklar tarafından hızla emilerek beslenmesini sağlar ve sararmasını önler. Yapraklarda klorofil üretimini aktive ederek oksijen seviyesini artırır. Akvaryum suyunda bulanıklığa neden olmaz. Kullanım Şekli; Akvaryum su değişiminde eklenen taze suyun 10 Litresi için 5 ml ilave edilmelidir. Bitki sayısı ve balık sayısı dengelenerek, mineral katkılı kum kullanılarak düzenlenmiş akvaryumlar için 20 litre su için 5 ml ilave edilmelidir. 4 haftada bir tekrarlanılabilir.
  TETRA NİTRATE MİNUS
  Nitrat içeriğinin kalıcı olarak azaltılması içindir. Algler için önemli bir besini uzaklaştırır, su kalitesinde gelişim sağlar.Böylece koruyuculara olan ihtiyaçları azaltır. 12 ay boyunca nitrat azalmasını sağlar. Uzun süre için, su kalitesini yüksek tutar. Alg gelişimini önemli oranda azaltır. Dipteki çakıllara gömülerek rahat tutunmayı sağlar. Dipteki çakıllara iyice yerleşir ve bakterilerce sürekli olarak tüketilirler. Uzun süre nitrat seviyesinde 40-50mg/Lt nin altında bir azalma sağlar.(Akvaryum şartlarına bağlı) Etkiyi artırmak için daha yüksek dozda(2 katından fazla) kullanılabilir. Tatlı su ve deniz akvaryumları içindir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akvaryum Suyunu Düzenleyicileri Forum Tarih
Akvaryum Suyunun Özellikleri Nelerdir Akvaryum - Balık Dünyası 12 Aralık 2010
Akvaryum Balıkları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Akvaryum - Balık Dünyası 21 Ekim 2013
Akvaryum Balıkları Hangileridir Akvaryum Balıkları İsimleri Akvaryum - Balık Dünyası 10 Ekim 2013
Akvaryum Motoru Takma Resimli Anlatım Akvaryum - Balık Dünyası 9 Mart 2013
Ev Yapımı Akvaryum Nasıl Yapılır Akvaryum - Balık Dünyası 4 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş