Akupunktur ile Sigara Nasıl Bırakılabilir?

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 2 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Akupunktur ile Sigara Nasıl Bırakılabilir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Akupunktur ile sigara nasıl bırakılabilir?
  Yapmanız gereken tek şey sigarayı bırakmaya karar vermektir. Bu insanın yaşamında alabileceği en önemli kararlardan biridir. Bu kararı verdikten sonra akupunktur size sigarayı bırakmanızda büyük kolaylık sağlayacaktır.

  İnsanlarda serotonin ve endorfin adı verilen iki madde vardır. Bunlar beyinde bulunur ve rahatlık hoşluk aaaif ve huzur gibi duygular ile ilgilidirler. Normalde insanlarda kahkaha atınca mutlu bir haber alınca ya da çikolata veya güzel bir tatlı yiyince bir yeriniz acıyınca serotonin ve endorfin düzeyi yükselir. Ancak sigara içenlerde serotonin - endorfin salgılama işini sigara üstlendiğinden vücut otonomisini kaybetmiştir. Hani aaaiflenince de dertlenince de sigara içilir ya işte açıklaması budur.

  Sigarayı bırakanlarda ilk hafta beyin serotonin salgılama işini gerçekleştiremediğinden vücut oldukça zor anlar yaşar. Beyin ancak 72 saat sonra eski görevini yapmaya başlar.
  Bu 72 saatlik süre içinde hastanın yoksunluk belirtileri önlenirse sigarayı bırakması çok kolaylaşır. Akupunktur ile tedavi kişinin sigara içmemekten dolayı oluşabilecek şikayetleri ortadan kaldırır. Böylece sigara içmemeye karar vermiş olan kişi bunu hiç zorlanmadan başarır; çünkü akupunktur tedavisi beyni yeniden sigaraya gerek duymadan serotonin ve endorfin salgılaması için uyarır ve bundan sonra da beyin eski otonomisini kazanır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akupunktur Sigara Nasıl Forum Tarih
Akupunktur İle Tedavi Edilen Hastalıklar Nelerdir? Genel Sağlık 17 Ağustos 2011
Akupunktur Nedir? Genel Sağlık 8 Mart 2010
Akupunktur adet ağrılarını yok ediyor Genel Sağlık 24 Şubat 2010
Akupunktur Sevdalısı Nüzhet Ziyal Kitabı Kitap Özetleri & E-Kitaplar 6 Nisan 2009
Akupunktur ağrı kesmiyor Genel Sağlık 29 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş