Aksesuvarlarla doğru bir ev dekorasyonu

'Dekorasyon' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 18 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Aksesuvarlarla doğru bir ev dekorasyonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ev dekorasyonunun vazgeçilmez tamamlayıcıları olan aksesuvarlar, her zaman gözde unsurlar olarak önemlerini koruyor.

  Önemli olan, onları belli bir amaca yönelik olarak doğru ve işlevsel kullanmak. Bunun yanı sıra evde var olan ve artık kullanmadığınız çeşitli objeleri, tarzlarını değiştirerek, boyayarak ve farklı amaçlara yönelik olarak kullanabilir, böylece yeni ve farklı aksesuvarlar yaratabilirsiniz. "Aksesuvarları evimde nasıl daha işlevsel kullanırım" diyorsanız, bu yazı tam size göre...

  Boş kalan köşeleri, tercihen içinde canlı bitkilerin olduğu bir saksıyla, çeşitli boyutlardaki çerçevelerle ya da tarzınıza uygun bir sandaye ile doldurabilirsiniz. Bu durumda seçeceğiniz aksesuvarın ebatlarının mekanla uyumlu olmasına dikkat edin.

  * Ne miktarda ve nasıl aksesuvarlar kullanacağınız, yaratmak istediğiniz tarz ve atmosfere bağlıdır. Bu yüzden öncelikle ne tür bir dekorasyondan hoşlandığınıza karar vermelisiniz. Örneğin modern bir dekorasyondan hoşlanıyorsanız, sade ve yalın aksesuvarlar seçmelisiniz.

  * Eğer kendinizi etnik, otantik ya da egzotik gibi herhangi bir tarzla sınırlandırmak istemiyorsanız, aksesuvar seçerken sizin için değerli olan objeleri tercih etmelisiniz.

  * Öncelikle aksesuvar kullanmak istediğiniz odayı dikkatlice inceleyip neler yapmak istediğinize karar verin. Bir parça renklilik ve canlılık katmak, ölü noktaları kapatmak ya da görsel bir ağırlık katmak istediğinizde, işe büyük obje ve aksesuvarları yerleştirmekle başlayın. Ardından gerekli gördüğünüz yerlere küçük aksesuvarlar koyun.

  * Renkli ve havai şeylerden hoşlanıyorsanız, hareketsiz bulduğunuz yerlere küçük aksesuvarlar koyabilirsiniz.

  Kanepeniz ne tarz olursa olsun; üzerine koyacağınız birkaç yastık veya bir şal onu çok daha zarif gösterecektir. Aksesuvarları sadece satın almak durumunda değilsiniz. Örneğin eski ahşap bir masanın ayakları, mükemmel şamdanlar yapmak için idealdir.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş