Aksaray'da öğretmenlere "hak" şoku

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 4 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Aksaray'da öğretmenlere "hak" şoku konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  AKSARAY/ANKARA(ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2006 yılında bazı illeri zorunlu hizmet kapsamındaki illerden çıkarmasına karşın, önceden atanmış olanların hakkını saklı tuttu. Söz konusu illerde öğretmenler “iki yıla bir kademe” haklarından yararlanmasına karşın Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “iki yıla bir kademe” haklarını “resmi emirlere” karşın vermedi.

  Milli Eğitim Bakanlığı, 2006 yılında yaptığı yönetmelik değişikliği ile Aksaray, Amasya, Bartın, Çorum, Gaziantep, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Osmaniye, Samsun, Sinop, Trabzon ve Zonguldak illerini zorunlu hizmet kapsamındaki illerden çıkardı. Bakanlık, 4 Mart 2006 tarihinden önce buraya atanan öğretmenlerin iki yıla bir kademe haklarını saklı tuttu. Bakanlık dilekçe ile il milli eğitim müdürlüklerine başvuran öğretmenlerin haklarını alabileceğini belirtmesine karşın, Aksaray Valiliği ise söz konusu “hakların” verilemeyeceği açıklamasında bulundu.

  -BAKANLIK'TAN “MAĞDUR ETMEYİN” EMRİ-

  Şikayet üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Mevzuat Dairesi Başkanı Tahir Kılıçaslan, Aksaray Valiliği'ne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ulaştırılması amacıyla 08 Eylül 2008 tarihinde bir yazı göndererek, “Bu durumda ilgililerin daha fazla mağduriyetlerine meydan verilmemesi bakımından haklarında ilgi (d) yazımız doğrultusunda işlem yapılması gerekmektedir” emri verdi. Söz konusu “resmi emrin” üzerinde 3 ay geçmesine karşın bu Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü, hakların verilmesi konusunda bir işlem yapmadı. (ANKA)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aksaray'da öğretmenlere şoku Forum Tarih
2011 Yılı Aksaray'daki Festival Günleri Aksaray Tanıtımı 20 Ocak 2011
Kutsal Fahişe Diana İstanbul Aksaray'da - Tatyana Radchenko Kitap, Resim ve Dergi 7 Şubat 2010
Aksaray'da Eğitim İç Anadolu Bölgesi 21 Nisan 2009
Aksaray'da Halıcılık İç Anadolu Bölgesi 21 Nisan 2009
Aksaray'da Tarım ve Hayvancılık İç Anadolu Bölgesi 21 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş