AKP'li milletvekillerinden "Sahte belge" suçlaması

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda NeslisH tarafından 26 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  AKP'li milletvekillerinden "Sahte belge" suçlaması konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (İHA) - Meclis'teki tarihi buluşmanın ardından AK Partililer, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'sahte' belge ortaya koymakla suçlarken, programı yöneten Uğur Dündar ise, "Son derece düzeyli, şeffaf toplum anlayışına uygun bir açık oturum yaptık" dedi.

  Kılıçdaroğlu-Fırat tartışmasını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun mahkeme kararlarından farklı iddialar ortaya koyduğunu savundu. Savcılığın 'hayali ihracat' olmadığı yönünde karar verdiğini hatırlatan Bozdağ, "Başka bir olayla ilgili mahkeme kararını getirip, yine bir başka tarihle ilgili olayın ispatı olarak gösteriyor. 90'lı yıllardaki bir mahkeme kararını getirip 2003'teki bir iddianın delili olarak sunamazsınız. Savcılık 'hayali ihracat yoktur' diyor. Öte yandan
  mahkeme de savcılık kararını onuyor. Ama Kılıçdaroğlu, 'zaman aşımı' diyor. Milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Vatandaş dinledi. Bu konuda kanaat sahibi vatandaş olacaktır. Herkes söylemesi gerekeni söyledi. Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ispat etmeye çalıştığı olaylar arasında bir bağ yok. Belgeleri çarpıtmaya çalıştı" diye konuştu.

  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da, Fırat'ın her iddiaya belge ile cevap verdiğini, belgeleri anında Kılıçdaroğlu'na iletmesi üzerine Kılıçdaroğlu'nun belgelerini açıklamak zorunda kaldığını belirterek, "Kılıçdaroğlu'nun attığı iftiralar, yalan rüzgarı, senaryolar bir bir ortaya çıktı" dedi.
  Kılıçdaroğlu'nun elindeki belgeleri son ana kadar saklayarak karşı tarafı şaşırtmaya çalıştığını ancak Fırat'ın belge teatisiyle bu sorunu üstesinden geldiğini dile getiren Elitaş, "Aksi takdirde tartışma bittikten sonra biz bunları açıklamaya kalksaydık, bu çok daha zor olurdu" şeklinde konuştu.

  "BELGE SAHTE"

  AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan ise, Kılıçdaroğlu'nun ortaya koyduğu belgenin sahte olduğunu savunarak, "Sürpriz var, kim tarafından doldurulduğu belli olmayan bir belge vardı. Belki de Kılıçdaroğlu, Dengir Bey'in adını o belgeye yazdı" ifadelerini kullandı.

  AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas da, "Sözün bittiği yerdeyiz. Dengir Bey, mahkeme kararlarıyla sözü bitirdi" yorumunu yaparken, Ağrı Milletvekili Cemal Kaya, "Dengir Bey harikaydı" dedi. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt ise, Türkiye'nin doğru dürüst bir sol muhalefete ihtiyacı olduğunu belirterek, "Acaba böyle bir insan olabilir mi, geçmişteki tecrübesine dayanarak. Ama bugün gördük ki CHP ile bu olmayacak artık dışardan bir sol muhalefete ihtiyacı var. Dürüstlük deyince gerçekten dürüstlüğü kasteden, hayatıyla da bunu kanıtlayan bir sol muhalefete ihtiyaç var" değerlendirmesini yaptı.

  Tartışmayı yöneten gazeteci Uğur Dündar, Kılıçdaroğlu ve Fırat arasındaki tartışmasının düzgün bir üslupla yapılacağını umduğunu ve bu umudunun gerçekleştiğini ifade etti. Dündar, "Son derece düzeyli, şeffaf toplum anlayışına uygun, kamuoyunun bilgilenmesini sağlayan, sonuçta yorumu da kamuoyuna bıraktığımız bir açık oturum yaptık. Program bittiğinde de her iki siyasetçinin benim yönetimimden memnun kaldığını söylemesi, benim için yeterliydi" şeklinde konuştu.
  Dündar, hangi tarafın galip geldiğinin sorulması üzerine ise, bu konuda yorum yapmak istemediğini söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - AKP'li milletvekillerinden Sahte Forum Tarih
AKP'li Ayva: Bu bir insanlık ayıbıdır Haber Arşivi & Gündem 28 Aralık 2010
AKP'li vekile Cezayir'de gözaltı 10 Şubat 2009 Yurt İçi Haberler 10 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş