Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 19 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu hakkında - Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu iletişim - teknik bilimler - meslek yüksekokulları


  [​IMG]

  Akdeniz Üniversitesi, Antalya Meslek Yüksekokulu 20.07.1982 tarihinde Antalya’da kurulmuştur. Antalya Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 11.03.1993 tarihli kararı ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Yüksekokulu olmak üzere 2 (iki) Meslek Yüksekokulu'na ayrılmıştır. Bu tarihten itibaren Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ayrı bir birim olarak yeniden yapılanmıştır.

  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda 67 öğretim elemanı (7 öğretim üyesi, 60 öğretim görevlisi), 27 idari personel ve 2795 öğrenci (1418 örgün öğretim, 1377 ikinci öğretim-Eylül 2007 itibariyle) bulunmaktadır. Yüksekokulda normal örgün öğretimde 15 program, ikinci öğretimde 13 program ve METEB projesinde 4 program olmak üzere toplam 32 programda ön lisans eğitimi sürdürülmektedir. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Akdeniz Üniversitesi Kampusu içerisinde 8142 m2’lik eğitim-öğretim ve 2052 m2’lik atölye ve laboratuar binalarına sahiptir.

  Akdeniz Üniversitesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektrik Elektronik Bilimleri, İnşaat Bilimleri ve Makine Bilimleri, alanlarında ilgili sektörlerin iş organizasyonu içerisinde yer alacak yeterli mesleki bilgi birikimine sahip, tecrübeli, nitelikli ve alanında uzman ara insan işgücünü yetiştirmeyi amaçlamıştır. Bu amaçla, eğitim-öğretim çalışmaları uygulama ağırlıklı olarak atölye ve laboratuar olanakları ile yürütülmekte, endüstri ve sanayi sektörleri ile işbirliği içerisinde öğrencilerimizin iş becerileri geliştirilmekte, ulusal ve uluslar arası projeler ile (Yükseköğretim Kurulu/Dünya Bankası Endüstriyel Eğitim Projesi, METEB Projesi vb.) teknik eğitim çalışmaları sürdürülmektedir.

  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda varolan eğitim-öğretim programlarının dışında elektrik-elektronik, inşaat, makine ve bilişim teknolojileri alanlarında sertifikaya yönelik eğitim-öğretim programları uygulanmaktadır.

  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda eğitim öğretim gören öğrenciler, başarılı olmaları durumunda “TEKNİKER” unvanı ile yüksekokuldan mezun olmaktadır.

  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu


  Adres1 : Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
  Adres2 : Antalya
  Posta Kodu :
  Telefon : 0.242.2274780
  Faks : 0.242.2274785
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akdeniz Üniversitesi Teknik Forum Tarih
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Bilgileri Üniversiteler 3 Mart 2011
Akdeniz Üniversitesi Akseki Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 10 Şubat 2011
Akdeniz Üniversitesi Finike Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 9 Şubat 2011
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 9 Şubat 2011
Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 9 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş