Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 9 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Serik Meslek Yüksekokulu iletişim - Serik Meslek Yüksekokulu tarihçe - myo - serik myo - meslek yüksek okulları - akdeniz üniversitesi myo


  Serik Meslek Yüksekokulu, Rektör Prof. Dr. Yaşar UÇAR, Genel Sekreter H.Cahit OĞUZ ve Kurucu Müdür Prof. Dr. Yüksel BİNGÖL’ÜN katkıları ve 26.03.2001 tarihinde alınan Yükseköğretim Genel Kurul Kararı ile kurulmuştur.

  Yüksekokulumuz 2002 – 2003 Eğitim - Öğretim yılında Dekor Tasarımı, Sahne Tasarımı, Grafik Tasarımı programına 15 öğrenci, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programına ise 30 öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Mevcut programlara 2003-2004 öğretim yılında Kostüm Tasarımı, 2004-2005 öğretim yılında Grafik, Tekstil, El Sanatları, 2005 - 2006 öğretim yılında Restorasyon Programı, 2008 - 2009 öğretim yılında da Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı eklenmiştir.

  Bölgede ihtiyaç duyulan nitelikli ara eleman gücünü yetiştirmeyi kendine amaç edinen Serik Meslek Yüksekokulu, 2009 - 2010 Eğitim - Öğretim Yılı'na Teknik Programlar Bölümü'nde (program isimlerinin değişmesiyle) Sahne ve Dekor Tasarımı, Grafik Tasarımı, Moda Tasarımı, Geleneksel El Sanatları, Tekstil Teknolojisi, Mimari Restorasyon Programlarıyla; İktisadi ve İdari Programlar Bölümü'nde ise Ağırlama Hizmetleri ve Halkla İlişkiler Programıy'la eğitim - öğretime devam etmektedir.

  # İktisadi ve İdari Programlar

  * Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  * Turizm ve Otel İşletmeciliği

  * Teknik Programlar
  o Geleneksel El Sanatları
  o Grafik Tasarımı
  o Mimari Restorasyon
  o Moda Tasarımı
  o Sahne ve Dekor Tasarımı
  o Tekstil Teknolojisi

  TEKNİK PROGRAMLAR BÖLÜMÜ

  Teknik Programlarda, genel kültür ve sanat kültürü veren kuramsal dersler ortak olup, alana yönelik dersler ayrılmaktadır. Üçüncü yarıyıldan itibaren alana yönelik kuramsal ve uygulamalı dersler çeşitlendirilerek, öğrencilerin bireysel tercihlerine göre uzmanlaşmalarına olanak sağlanmıştır. Ayrıca farklı alanlara uyum sağlayabilme yetenekleri ve ekip çalışma ruhunun gelişebilmesi için; seçmeli, kuramsal, uygulamalı ders ve seminerlerle müfredat programı zenginleştirilmiştir.


  Serik MYO
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akdeniz Üniversitesi Serik Forum Tarih
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Bilgileri Üniversiteler 3 Mart 2011
Akdeniz Üniversitesi Akseki Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 10 Şubat 2011
Akdeniz Üniversitesi Finike Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 9 Şubat 2011
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 9 Şubat 2011
Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 9 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş