AKBS Geçici İkamet Yerleri Kimlik Bildirme 1.2.6

'A-B' forumunda Siraç tarafından 21 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  AKBS Geçici İkamet Yerleri Kimlik Bildirme 1.2.6 konusu AKBS Geçici İkamet Yerleri Kimlik Bildirme 1.2.6

  Veri Gönderme Sistemi, AKBS'nin tesislerde çalışacak olan kısmıdır. Tesislerin konaklama bilgilerini merkeze göndermeleri bu program ile olur.

  İşlem aşamaları göz önüne alındığında, tesisin sisteme kaydı yapılıp, onay alındıktan sonra programın çalıştırılabilmesi için Tesis Kodu, Şifre ve Pin Numarası bilgilerine ihtiyaç vardır. Bu bilgiler, tesis kaydının merkez tarafından onaylanmasından sonra tesis sorumlu işleticilerine verilir.
  Programın ilk çalışması esnasında internet bağlantısına ihtiyaç vardır. İnternet bağlantısı yapıldıktan sonra program gerekli bilgileri alarak bu bilgileri merkezden onaylatır. Eğer geçerli ise uygulamanın çalışmasına izin verir. Uygulama tekrar açıldığında kod ve şifre bilgileri saklandığından tekrar internete bağlanmaya gerek olmadan şifre buradan kontrol edilir. Ancak yinede şifre değiştirme, şifre talep ve kayıt onay kısımları için internet bağlantısı gereklidir. Veri gönderme kısmında da internet bağlantısı ihtiyacı vardır.

  Programa girdikten sonra, dosya gönderme kısmından gelen iki ekrandan Veri Hazırlama formu aracılığı ile XML dosyaları sisteme yüklenebilir. Bu veriler bilgisayar üzerinde tutulur. Bu veriler paketlenip sıkıştırılarak internet üzerinden merkeze yollanır.

  Programın kendi içinde bir sürüm kontrol mekanizması vardır. Programın yeni bir sürümü çıktığında bir uyarı ile sizi durumdan haberdar edecektir. Bu kontrol tüm internet aktivitesi esnasında kontrol edilir.

  http://212.175.37.125/1.2.6/akbskurulum.exe
   

Bu Sayfayı Paylaş