Akbank 6.Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu!

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Dine tarafından 14 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Akbank 6.Kısa Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  01 - 11 Mart 2010 tarihleri arasında düzenlenecek Akbank 6. Kısa Film Festivali’nin jüri üyeleri ve verilecek ödüller belli oldu. Festival kapsamında, kurmaca ve belgesel dalında düzenlenecek kısa film yarışmasında her iki kategoride “En İyi Film” seçilerek, eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; 7 bin TL ile ödüllendirilecek.

  Bu yıl altıncısı düzenlenecek festivalin ön eleme jürisinde, Akbank Kısa Film Festivali yönetmeni ve yönetmen Selim Evci, sinema yazarı Emine Yıldırım, yapımcı Nadir Öperli bulunuyor. Festivalin kurmaca dalı ana jüri üyeleri ise yönetmen Özcan Alper, oyuncu Özgü Namal, Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Hasan Bülent Kahraman, sinema yazarı Yeşim Tabak ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarak belirlendi. Belgesel dalı ana jüri üyeleri ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bölüm başkanı Bülent Vardar, yönetmen Savaş Güvezne, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun ve belgesel fotoğrafçısı Altan Bal’dan oluşuyor.

  Festivalin ulusal yarışmalı bölümüne Türkiye’den 257 kısa film başvuruda bulunurken, uluslararası gösterim bölümlerine de çeşitli ülkelerden toplam 139 kısa film başvurusu gerçekleşti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Akbank Kısa Film Forum Tarih
Akbank 6. Kısa Film Festivali Kültür Sanat Haberleri 10 Mart 2010
Akbank İban No Sorgulama Konu Dışı Başlıklar 10 Kasım 2011
İzmir - Karşıyaka - Emlakbank Süleyman Demirel Lisesi Liselerimiz 9 Mart 2010
Akbank Oda Orkestrası - Perdenin Önü Müzik Sohbet & Fan Club 24 Şubat 2010
Akbank Danışma Kurulu'nun başına Derviş geldi Ekonomi Ve Borsa 13 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş