Akbank: "Çalışan sayısı azalmadı, arttı"

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 18 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Akbank: "Çalışan sayısı azalmadı, arttı" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İstanbul (AA)- Akbank son 10,5 ayda bankaya yeni katılan ve ayrılanlar dahil, toplam çalışan sayısının 1.663 kişi arttığını, bankanın bu dönemde çalışan sayısını azaltmayıp bilakis artırdığını duyurdu.

  Akbank'tan Borsaya gönderilen yazıda, son günlerde basında bankanın personel azıltımıyla ilgili çelişkili haberlerin yer aldığına dikkat çekildi.Bankada 31 Aralık 2007 itibarıyla çalışan sayısının 13.513 olduğu, bu sayının, bugün itibarıyla 15.176'ya çıktığı bildirilen açıklamada, şu görüşler dile getirildi:

  "Akbank, gelişmelere uygun bir şekilde, devamlı olarak genç ve yetenekli kişileri bünyesine katmaktadır. Bununla birlikte performans değerlendirmeleri ve emeklilik nedenleriyle, bankamızdan personel ayrılmaları da olmaktadır. Ancak, yukarıdaki rakamlarda da belirtildiği şekilde, son 10.5 ayda bankamıza yeni katılan ve ayrılanlar dahil, toplam çalışan sayımız nette yüzde 12,3 oranında ve 1.663 kişi artmıştır. Akbank, bu dönemde, çalışan sayısını azaltmamış aksine artırmış ve istihdama önemli bir katkıda bulunmuştur."

  Açıklamada, bankanın büyüme hedeflerinde bir değişiklik olmadığı da belirtildi.
   

Bu Sayfayı Paylaş